Tarihi Kutu Han törenle açıldı

Tire Belediyesi’nin girişimleri ve İzmir Valiliği’nin destekleri ile ‘restore et, işlet, devret’ yöntemi ile 2015 yılında yapımına başlanan Kutu Han, geçtiğimiz Haziran ayında kesin kabulün yapılması ile birlikte Tire Belediyesi’ne teslim edildi.

Tarihi Kutu Han törenle açıldı

Teslimin ardından hizmete geçen Kutu Han dün yapılan resmi törenle açıldı.

Törene Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Kaymakam Refiki İbrahim Şahin, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Tire Jandarma Karakol Komutanı Üsteğmen Okay Cansu, CHP Tire İlçe Başkanı Şenol Sardoğan, İYİ Parti Tire İlçe Başkanı Yüksel Şenyurt,  daire amirleri, STK’lar, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Kurdele kesim töreninin ardından Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu ve Tire Belediye Başkanı Salih Atan Duran bir konuşma yaptı. Yapılan konuşmaların ardından Tire Belediyesi Halk Oyunları Ekibi gösterileri ilgiyle izlendi. Kutu Han’ın açılışı sonrası açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, “İlçemiz Tire, adeta bir açık hava müzesi gibi. Bu tarihi mekanların ayağa kaldırılmasında en büyük paya sahip İzmir Valiliğimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bugün de tarihi bir ana tanıklık ediyoruz. Binlerce yıllık tarihinde onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış adından her dönem bahsettiren bir kentte yaşamanın gururu içerisindeyiz. Bizlere düşen en büyük ödev bu gibi tarihi yapıları ayağa kaldırarak gelecek kuşaklara aktarmak olacaktır. Bu eserin ilçemize kazandırılmasında emek harcayan işçisinden memuruna kadar tüm Belediye çalışanlarına teşekkürü bir borç bilirim. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER