Tarihi Emniyet Müdürlüğü Binasına 1 milyon 750 Bin Liralık Restore

Ödemiş’in tarihi Emniyet Müdürlüğü Binasının restorasyonu için Emniyet Genel Müdürlüğünden 1 milyon 750 bin liralık ödenek temin edildi.

Tarihi Emniyet Müdürlüğü Binasına  1 milyon 750 Bin Liralık Restore
HABER: Yüksel BALCI

 

    Ödemiş’in tarihi Emniyet Müdürlüğü Binasının restorasyonu için Emniyet Genel Müdürlüğünden 1 milyon750 bin liralık ödenek temin edildi. Tarihi bina yakında tepeden tırnağa restorasyona alınarak, yepyeni bir konuma gelecek.

1935 -36 yıllarında Hükümet Konağı olarak kullanılan binanın, zemin katı emniyet komiserliği adı altında görev yapmıştır.1946’da ilçe emniyet amirliğine dönüştürülmüş, 1989’da, 13755 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla, tarihi bina ilçe emniyet müdürlüğüne tahsis edilmiştir.

Uzun yıllar tabiat koşullarıyla mücadele eden bina, yer yer eskimeye yüz tuttuğu için yapılacak bir restoreyle eski kimliğine kavuşacak.

Emniyet Müdürü Okan Kestek “Binamız eskimeye yüz tutmuştu. Tabi ki tarihi bina olduğu için rastgele bir tamirat yapamıyorsunuz. Emniyet Genel Müdürlüğümüzden temin edilen ödenekle önümüzdeki günlerde binanın restorasyonuna başlanacaktır.”

 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2015, 22:28

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234