Soyer istedi Başkanlar kabul etti

İlçe belediye başkanlarının sürpriz zirvesinde gündeme gelen ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in önerdiği katı atık bedellerine zam yapmama önerisi ilçe belediye başkanları tarafından kabul edildi.

Soyer istedi Başkanlar kabul etti

Karar doğrultusunda katı atık bedellerinde 2022 yılı için artış yapılmayacak. İzmir'de ilçe belediye başkanları sürpriz bir zirve gerçekleştirdi. Narlıdere'de bir araya gelen İzmir ilçe belediye başkanları flaş bir karara imza attı. Toplantıya CHP'li belediye başkanlarının yanı sıra AK Partili Bayındır ve Menemen belediye başkanları da katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in önerisi ve bilgisiyle gerçekleşen toplantıda, Başkan Soyer'in İZSU tarafından tahsil edilen ancak geliri ilçe belediyelerine aktarılan katı atık ve bertaraf bedelleri ile ilgili zam yapmama önerisi masaya yatırıldı.

Su fiyatlarına gelmesi beklenen zamla birlikte vatandaşa yük olmama amacıyla başkanlar katı atık ve bertaraf bedellerinde zam yapılmamasına karar verdi. Kararın ardından bir teşekkür mesajı yayınlayan Başkan Soyer, "Su faturalarındaki “Katı atık bedelleri” ilçe belediyelerimiz tarafından belirlenip, doğrudan kendilerine aktarılıyor. İlçe belediye başkanlarımızdan 2022 yılı için bu bedelin artırılmamasını istedim, kabul ettiler. Başkanlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2021, 13:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner284