Şoför Esnafı destek istiyor

Ödemiş Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Tahir Silay, şoför esnafı için ÖTV ve KDV indirimi yapılması gerektiğini söyledi. Pandemi süresince zor günler geçiren esnaf grubundan biri olan çalışan taksi, minübüs, otobüs ve kamyon sahipleri akaryakıtta ÖTV ve KDV indirimi istiyor.

Şoför Esnafı destek istiyor

Haber / Dilek ACAR

Ödemiş’te çalışan şoför esnafı adına ÖTV ve KDV indirimi olması için oda olarak gerekli girişimlerde bulunduklarını belirten Oda Başkanı Tahir Silay,  “Petrol fiyatları Dünya’da 20 dolara kadar düştüğünü biliyoruz. Devletimiz böyle bir karar alır da ticari araçlardaki akaryakıt kullanımında ÖTV ve KDV'yi kaldırırsa para kazanamayız, ama zararımızı bir nebze önlemiş̧ oluruz. Esnafımızın biraz rahatlaması lazım yoksa bu zarar ile nereye kadar dayanabiliriz bilemiyoruz. Ticari olarak çalışan dolmuş̧, taksi, otobüs ve yük taşıyan esnafımız bu dönemde en azından ÖTV' siz yakıt alabilmeli ki kendi çarkını çevirmelidirler.”

Artık şoför esnafımız dayanılmaz bir hal alma yolunda ilerliyor diyen Silay,  “Çoğu esnafımız yarı kapasite olayından dolayı araçlarına kontak bile çevirmemektedirler. Çünkü̈ mazot ücreti dahil çıkmamaktadır. Diğer yandan yük taşıyan esnafımız şehirlerarası ve uluslararası seyahatler kısıtlı olduğundan iş azlığı olduğu için sefer yapamamakta ve yaptığı zaman tamamen zarar etmektedir. Şu zor günlerde Hükûmetimizden tek yardım alamayan esnaf şoför esnafıdır. Herkes gerektiği yardımları almış̧ ama şoför esnafımız hep geri planda bırakılmıştır. Esnafımız zarar etmeyi bile bir kenara bırakmış̧ çalışan kişileri islerine yetiştirebilmek için yinele çalışmıştır. Destek bekliyor bizler şoför esnafı olarak hükûmetimizin her istediğinde gerek sokağa çıkıyoruz. Gerek eve kapanıyoruz, simdi hükûmetimizden bizlerde yardım eli bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2020, 19:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner257

banner227

banner234