Sessiz Yolcu’nun hedefi 10 BİN kilometre

Geçen ay, Mart'ta Hindistan’a ulaşmak için İstanbul’dan yürüyerek 10 bin kilometrelik yolculuğuna başlayan Bora Ömeroğlu'nun yolu Kiraz ilçesinden geçti.

Sessiz Yolcu’nun hedefi 10 BİN kilometre
banner267

HABER:FARUK ÇARK

Aynı zamanda, Yazar ve Yönetmen olan, 35 yaşındaki Bora Ömeroğlu'nun geçtiğimiz Mart Ayı’nda yürüyerek Hindistan’a ulaşmak için ‘Sessiz Yol’ ismini verdiği 10 BİN kilometrelik bir yolculuğa başlamıştı.

İstanbul’dan yola çıkan Ömeroğlu, hiç konuşmadan tamamlamayı planladığı yolculukta Bursa, Çanakkale ve Balıkesir’den sonra İzmir’e ulaştı.

Sessiz yolculuğunun birkaç gününü İzmir’de geçiren Ömeroğlu, önceki gün Bayındır üzerinden Tire’ye oradan Kiraz ilçesi Arkacılar mahallesine ulaştı.

Yaya olarak yürüyüş halinde 1 gününü Tire’de geçiren Sessiz Yolcu, Yeni Sanayi Sitesi yakınlarındaki bir zeytinlikte kamp kurarak geceyi Tire’de geçirdikten sonra tekrar hiç konuşmadan yürüyüşüne devam ederek Ödemiş üzerinden Kiraz ilçesine ulaştığını kaydetti.

Kiraz ilçesi ziyareti ile ilgili Muhabirimiz Faruk Çark'a açıklama yapan Bora Ömeroğlu, Tire, Ödemiş ve Kiraz ilçeleriyle ilgili olarak övgü dolu sözlerle bahsetti. Ödemiş, Tire ve Kiraz ilçesi Arkacılar Mahallesinde karşılaştığı insanları çok sevdiğini belirten Ömeroğlu, tanıştığı vatandaşlar hakkında, hem bir büyükşehir insanının taşıdığı özgüveni hem de küçük bir kasabanın sıcaklığını hissettiğini dile getiren Ömeroğlu; “Umarım yolum bir daha ve daha uzun zaman için yeniden Ödemiş, Tire ve Kiraz ilçelerine düşer” dedi.

Bora Ömeroğlu’nu daha yakından tanımak, onun 10 BİN kilometrelik sessiz yolunu adım adım takip etmek için aşağıdaki instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214