Selçuk Belediyesi’nde 1 Mayıs için “baklavalı kutlama”

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutlamak için belediye çalışanlarıyla bir araya gelen ve işçilere baklava ikram eden Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı,; “Dürüstçe çalışan, çalıştığının karşılığını veren her kes başımızın tacıdır.

Selçuk Belediyesi’nde 1 Mayıs için “baklavalı kutlama”

Ne iş yaparsanız yapın; başınız hiçbir zaman önde olmasın. Yaptığınız işi hakkıyla yapıyorsanız, dürüstçe yapıyorsanız, karşılığını veriyorsanız: ne mutlu size” dedi.
Bayındırlık ve Vasıtalar biriminde 1 Mayıs kutlaması için işçilerle bir araya gelen Başkan Bakıcı, İşçi olmanın, çalışarak, alın teriyle evini geçindirmek dünyanın en kutsal işi olduğunu belirterek “Emeği kıymetli kılan unsur, insana ait olmasıdır. Her ne kadar maddi birikimler, para- sermaye bir önem arz etse de hiç biri emeğin yerini tutamaz. Tarih boyunca da böyle olmuştur” dedi. Konuşmasında iktisat biliminin de emeğe verdiği önemi vurgulayarak Başkan Bakıcı “  Emek stoklanamaz bir değerdir. İnsanla gelir, insanla gider. Ama mal ve hizmetler, sermaye her zaman stoklanabilir. Emeğin böyle bir özelliği vardır. Deneyim, bilgi ve tecrübe emekte vardır. Onun için emeğe saygı duymak demek, insana saygı duymak demektir. Onun için emek sahibi olan herkesin huzurunda saygıyla eğiliyorum. Bu denlide gönülden kalpten söylüyorum” diye konuştu.


Hepinizin ayrı ayrı bir değer olduğunuzu aklınızdan çıkarmayın!


Emeğin kıymetinin yöneticiler tarafından iyi bilinmesi gerektiğini belirten Başkan Bakıcı” Bu unsura sahip olan insanımızda bunun önemini, değerini iyi bilecek. Sizlerin hepinizin ayrı ayrı bir değer olduğunuzu aklınızdan çıkarmayınız. Sizler çok değerlisiniz. Emek olmadan hiçbir üretim şekli olamaz. Robot dahi insanın bir unsurudur. Yaradan da insanı yaratarak onu en değerli varlık olarak görmüştür” dedi.


“Emeği üreten herkesin önünde saygıyla eğiliyorum”


Emeğin karşılığının muhakkak verilmesi gerektiği ve üretimden en yüksek payının da emekçiler tarafından alınması gerektiğinin altını çizen Başkan Bakıcı; “ Bütün gayretimizde bu olmalıdır. Hiç kimseyi hakir görmeyeceğiz. Çalışanımız bizim baş tacımızdır. Bizim anlayışımız budur. Emeğe saygı duyuyorsak emeğin hakkını en iyi şekilde ve geciktirmeden vermemiz gerekir. Şu an hiçbir çalışanımızın belediyemizden alacağı yoktur. Önce ne gelir elde ediyorsak, kimse kusura bakmasın bu gelirle önce işçinin hakkını ödüyoruz. Sonra diğerlerine pay ayırmaya çalışıyoruz. Düşüncem budur. Dün ne düşünüyorsam bugünde aynı şeyi düşünüyorum. Yarında aynısını düşüneceğim. Emek, en yüce değerdir. İnsana duyduğumuz saygıdan dolayı da emeği üreten herkesin önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.


Konuşmasında çalışanlara önemli nasihatler de veren Başkan Bakıcı “ Başınız hiçbir zaman önde olmasın. Ne iş yaparsanız yapın, hakkıyla yapıyorsanız, dürüstçe yapıyorsanız, karşılığını veriyorsanız ‘ne mutlu size’. Hepinizin bir değer olduğunu asla unutmayın. Bu duygular içerisinde işçi bayramınızı kutluyorum. Bundan sonra çok daha refah, huzurlu ve bereketli 1 Mayıslar olsun istiyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2017, 17:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227