Selçuk Belediyesi ödüle doymuyor

Selçuk Belediyesi 14. eTR ödüllerinde finale kaldı

Selçuk Belediyesi ödüle doymuyor

Selçuk Belediyesi “Yerinde Belediyecilik” projesiyle eTR ödüllerinin,  küçük ölçekli belediyeler kategorisinde yine finale kaldı. TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından düzenlenen “14. e Türkiye (eTR) Ödülleri” , 10 Mayıs’ta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleştirilecek törenle sahiplerini bulacak.
Selçuk Belediyesi Kamu kurum ve kuruluşlarının e- devlet uygulamalarını değerlendirmek amacıyla geçen yıl yapılan 13. eTR “Küçük Ölçekli Belediyeler Kategorisinde” “Mobil Belediyecilik Uygulamaları” ile yine ödüle layık görülmüştü.


13. e- Tr ödülünü aldık, şimdi 14.’süne talibiz


Hizmeti vatandaşın ayağına götürmek için geliştirilen, mobil cihazlar üzerinden birçok işlemin aynı anda gerçekleştirilebildiği bir uygulama olduğunu belirten Selçuk Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Çırak, “ Belediyemiz “Mobil Belediyecilik Uygulamaları” ile 2016 yılında da ödüle layık görülmüştü. Başkanımızın talimatıyla çalışmalarımızı devam ettirdik.  Bu yıl ki projemizde finale kalan uygulamamız yerinde hizmet anlayışının benimsendiği çözümleri üretmektedir. Adını da bu nedenle ‘’Yerinde Belediyecilik’’ olarak belirlendi. Bu hizmetimiz öncelikli olarak; engelli, 65 yaş üzeri ve yatalak durumdaki vatandaşlarımız için büyük önem taşımaktadır. Vatandaşlarımız Akıllı Kent Projesi (AKOS ) ile altyapısı oluşturulmuş sistemimizi 444 8 892 numaralı Hizmet Masamızı arayıp detaylı iletişim bilgilerini bırakarak, uygulamamızdan faydalanabilmektedir” dedi.


Sistemimiz yeni mahalleleri de kapsıyor
Bütünşehir yasasıyla köyden mahalleye dönüşen yerleşim alanlarının da belediye sınırlarına dahil olduğunu hatırlatan Çırak; “Selçuk Belediyesi tarafından yeni mahallelerimize de her türlü hizmeti eksiksiz olarak yerine getirmekteyiz. Hizmetlerimizin buralarda da aksamadan yerine getirilmesi için çalışmalarımız aralıksız devam etmekte. Yeni mahallelerimizin de elektronik olarak kayıt altına alınması ve takip edilebilmesi için; vatandaşlarımızın , istek ve şikayetleri başta olmak üzere kişisel bilgileri, arsa, arazi, bina, bağımsız bölüm, numarataj, ruhsat, ifraz, tevhid, imar durumu vb. tüm bilgileri belediyemiz personeli tarafından coğrafi bilgi sistemine tanımlanmakta. Mobil uygulama ve tablet yazılımı ile yerinde yüz yüze görüşme yapılıp, fotoğraflı bir şekilde veri tabanına aktarımları yapılmaktadır. Kısaca
bu projeyle bilgi teknolojilerini daha etkin kullanarak vatandaşlarımızın hızlı ve doğru bir şekilde belediye hizmetlerinden yararlanabilmesini amaçlamaktadır” diye konuştu.


Selçuk Belediyesi’nin sunduğu, ‘’ Yerinde Belediyecilik’’ projesi ve Artvin Belediyesinin “İYİbu Engelsiz Belediye”   projesi finalde jüri tarafından değerlendirilecek. 14. eTR ödül töreni 10 Mayıs’ta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2017, 16:10

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227