Selçuk Belediyesi iklim krizi önlemleri ile enerji tasarrufu sağlıyor

Selçuk Belediyesi iklim krizi önlemleri ile enerji tasarrufu sağlıyor

İklim krizine yönelik enerji tasarruf önlemlerini çeşitlendiren  Selçuk Belediyesi, karbon ayak izini azaltıyor.

Deppo Selçuk’ta bulunan soğuk hava odalarında kurulan PVC perde sistemiyle yıllık elektrik tüketiminde yüzde 15 oranında tasarruf sağlanacak. Efes Selçuk Belediyesi Deppo Selçuk’ta PVC perdelerle 60 hanenin bir yıllık elektrik tüketimi kadar enerji tasarrufu sağlayacak.

Selçuk Belediyesi işletmesi olarak faaliyet gösteren Deppo Selçuk’ta, 6 bin ton ürün kapasiteyle kentte üretilen nar, şeftali, ayva, mandarin gibi tarımsal ürünler için soğuk hava hizmeti veriliyor. Bu hizmet sayesinde Selçuk’un ürünleri hem iç pazarda hem de ihracatta hak ettiği piyasa değerlerine ulaşabiliyor. Kısacası Deppo Selçuk kent tarımına katma değer sağlıyor.

Küçük önlemlerle büyük farklar yaratmak mümkün

Sürdürülen faaliyetlerde elektrik tasarrufunu artırarak verimli enerji kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla soğuk hava depolarına PVC perdeler yerleştirildi.

Ürün giriş çıkışları sırasında odaların ısı kaybını engellemek için yerleştirilen PVC perdelerle Deppo Selçuk’un yıllık enerji tüketiminde yaklaşık 150 bin kwh elektrik tasarruf edilecek.

Ekolojik dengeyi gözeterek ekonomik tasarruf

İklim krizine yönelik önlemlerini çeşitlendiren Selçuk Belediyesi, atacağı bu adımla üreticiler desteklerken ekolojik dengeyi gözetmenin yanında ekonomik tasarruf da sağlayacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214