Polis havadan denetledi

Son günlerde ülkemizde peş peşe çıkan orman yangınlarından sonra tüm güvenlik güçleri gece gündüz demeden ormanlarımızın korunması için göreve başladı.

Ciğerlerimizin yandığı şu günlerde güvenlik güçlerimizin yoğun bir şekilde orman yangınlarını önlemek adına başlatmış olduğu çalışmalar vatandaşı memnun ediyor.

İzmir il emniyet müdürlüğüne bağlı polis helikopteri İzmir’in tüm ilçelerindeki ormanlık alanlarda havadan kontrol yaparak şüpheli durumlarda il veya ilçe emniyet müdürlüklerine ileterek anında müdahale edilmesini sağlıyor.

Bu kontroller kapsamında Ödemiş, Tire, Bayındır, Kiraz, Beydağ, Kiraz ilçelerindeki ormanlık alanları havadan kontrol ederek olağanüstü bir durumun olup olmadığı yönündeki kontroller devam ediyor.

Ödemiş’te gökyüzünde polis helikopterini gören vatandaşlar ne olduğunu meraklı gözlerle seyir ederken ve panikle birbirlerine sorarken polis helikopteri ilçemizin çevresinde bulunan ormanlık alanlarda yangın olup olmadığı konusunda güvenlik incelemelerini yaparak geriye döndü.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2021, 11:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214