Öztürk, Yerelgüç'ün sorularını yanıtladı

Tire Süt Kooperatifi Başkan Adayı olduğunu Yerelgüç Gazetesi olarak bizim de katıldığımız bir basın toplantısında doğup büyüdüğü köy Karateke’de açıklayan Osman Öztürk Yerelgüç Haber Müdürü Dilek Ayvalı’nın sorularını yanıtladı.

Dilek Ayvalı: Osman Öztürk kimdir?

Osman Öztürk Tire 1968 Karateke doğumlu, üç çocuklu bir anne babanın, en büyük oğluyum. 27 yıllık bir evlilik hayatım var ve vatana millete hayırlı iki kız evladım var.  Hayvancılık geçmişim ile ilgili çok bir şey söylemeye gerek yok. Köyde doğup büyüyen herkes hayvancılığın içinde yetişmiştir illa ki. Bununla da hep övünmüşümdür. Zaten veteriner teknisyenliğini tercih etmemde ki en büyük sebep budur.

Dilek Ayvalı: Üreticilerle buluşmak için gittiğiniz köy toplantılarınızda vaatlerinizi ve projelerinizi anlatıyorsunuz. Burada da bir kaçını anlatır mısınız?

Aslında vaat kelimesi çok manasız bir kelime geliyor bana söz vermek daha net olur. Hizmet sözü veriyoruz. Para kazandırma sözü veriyorum. Gerçek efendilerin kimler olduğunu gösterme sözü veriyorum. Biz birlikte olduktan sonra, iki bin ortağın abisi kardeşi olma sözü veriyorum. Birlikte olduktan sonra süt fiyatını yükseltiriz, yem fiyatını düşürürüz bunlar basit bile gelir. Önce birliğimizi beraberliğimizi kooperatifimizi korumalıyız. Kooperatifimize sahip çıkmalıyız. Her taşında her tuğlasında emekleri olan Ayşe teyzemin, Mehmet abimin hakkına sahip çıkmalıyız. Biz yürekten inanıyoruz. Zaten israf politikasını kaldırdığımızda bile kooperatif olarak birçok güzel projeye imza atmış olacağız.

Dilek Ayvalı: Tire Süt Kooperatifinin ortakları üreticiler sizden ne bekliyorlar, size neler soruyorlar?

Ortak olsun ya da olmasın üretim yapan kardeşlerimden birçok istek birçok proje topladık. Birçok soru geldi. Biz hepsini çözeceğiz ama en çok sorulan soru şu; yem fiyatını düşürecek misiniz, süt fiyatını yükseltecek misiniz?  Allah izin verir ve göreve layık görülürsek ilk çalışmamız bu olacak. Bismillah deyip kolları bu iki madde için sıvayacağız. Biraz önce bahsettiğim gibi israf politikasından kurtulup, boşa akan muslukları kapatıp elde edilen karı yem ve süt fiyatında kullanacağız. Kaliteli ürün üretip pazar payımızı genişleteceğiz, elde edilen karı yem ve süt fiyatında kullanacağız.

Dilek Ayvalı: Aday olduğunuz Tire Süt Kooperatifi, tüm Türkiye’de hatta artık Dünya’da adını duyurmuş bir kurum ve bu kurumun büyük bir sorumluluğu var. Bu sorumluluğu kaldırabilecek misiniz?

Kötü giden bir devri kapatmak için Mustafa Kemal ve arkadaşları hiç sorumluluk almaktan kaçınmadı. Vatan, toprak ve millet sevgisi sorumluluk almadan olmaz.  Sorumluluk almadan güzel günler gelmez. Ben ve ekibim atamın çiftçi milletin efendisidir sözünü söylemeye gelmiyoruz. Biz bunu yaşatmaya ve göstermeye geliyoruz. Bu uğurda kaç sorumluluk alınacaksa biz varız.

Dilek Ayvalı: Son olarak söylemek istedikleriniz nelerdir?

Teşekkür edeceğim o kadar çok insan var ki hepsinin ismini saysam kocaman bir liste olur ama üretim yapan emekçi kardeşlerime, siz basın mensubu arkadaşlarıma, her daim yanımda olan aileme ve dostlarıma sonsuz teşekkürü bir borç bilirim. Biz birlikte güçlüyüz

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2022, 19:49

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner284