ÖZEL DÜNYA KOLEJİ’NDE ‘BÜYÜKANNELER GÜNÜ’ ETKİNLİĞİ

Özel Dünya Koleji 1. Sınıf öğrencileri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla koleje büyükanneleri davet ederek ’Büyükanneler Günü’ etkinliği düzenledi.

HABER:GÜLÇİN KARGAOĞLU

Programda öğrenciler büyükannelerine yazdıkları mektupları okuyarak anane ve babaannelerini duygulandırdı. Düzenlenen etkinlikte öğrenciler büyükanneleri için besteledikleri şarkıları hep birlikte okudu. Görsel sanatlar dersinde yaptığı çalışmaların hediye edildiği etkinlikte büyükanneleri ile birlikte yemek yiyen öğrenciler, hatıra fotoğrafı çekilmeyi ihmal etmediler.

TORUNLARLA, UNUTULMAYACAK BİR GÜN

Özel Dünya Koleji İlk ve Ortaokul Müdürü Özlem Uysal, “Bugün bizim için çok değerli bir gün. Okulumuzda çok uzun yıllardan beri 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, ‘Büyükanneler Günü’ etkinliği düzenliyoruz. Birinci sınıf düzeyinde bu ekinliğimizi yapıyoruz. Birinci sınıflarımızın anane ve babaannelerini okulumuza davet ederek torunlarıyla birlikte bir takım etkinlikler yapmalarını sağlıyoruz. Evlat sevgisi çok başka ama büyüklerimiz torun sevgisinin çok başka olduğunu bize söylerler. Büyüklerimizin torunlarıyla unutamayacakları bir gün geçirmesini sağlıyoruz. Öğrencilerimiz için de güzel bir gün oluyor. Düzenlediğimiz etkinlikte sınıf öğretmenlerimiz tarafından puzzle hazırlıyoruz. Sürpriz bir resimde çıkıyor bu puzzle ile. Görsel sanatlar dersinde yapılmış olan çalışmaları hediye ediyoruz. Büyükannelerine önceki günlerde bir mektup yazıyorlar, bu mektupları büyüklerine takdim ediyorlar. Okulumuzda öğrenmiş oldukları İngilizce ve Almanca şarkıları büyüklerimize dinletme şansına sahip oluyoruz bu etkinlikle. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner284