ÖTO’dan Pakedemirliye kuraklık raporu

ÖTO’dan Pakedemirliye kuraklık raporu

HABER:GÜLÇİN ÖNEM

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüştü

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, 26. Dönem Milletvekili Necip Kalkan,  Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş ve İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener bir araya geldi. İzmir Ticaret Odası’nda gerçekleşen görüşmede Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş üyelerden gelen talepleri ve havzanın sorunlarını iletti.

Ödemiş Ticaret Odası bölge ve üye sorunlarını yakından takip ederek ilgili mercilere iletme konusunda yaptığı başarılı çalışmalarına bir yenisini ekledi.

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, Bakan Bekir Pakdemirli’ye Küçük Menderes Havzası’nın yakın gelecekte karşı karşıya kalacağı kuraklık sorununa ilişkin bir rapor sundu. Raporda havzanın ekonomik faaliyetleri ve suyun tüketim potansiyellerinin değerlendirilmesi ile olası kuraklık sorunları belirtildi.

ÖTO Başkanı Rıfat Eriş, “ Önceliğimiz her zaman üyelerimizin ve bölgemizin sorunlarını ve çözüm önerilerimizi ilgili mercilere iletmektir. Bu konuda gerekli raporlarımız ve çalışmalarımızı sunarak bölgemiz bilgilerini aktarıyoruz. Bu vesile ile Sayın Bakanımız Bekir Pakdemirli ile bir araya gelmiş olmaktan dolayı çok memnunum. Bakanımız ile görüşmemize gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederim" dedi.

Bakan Pakdemirli iletilen çalışmalar hakkında gerekli incelemeleri yaptıracağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2021, 14:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214