ÖTO, ihracat için çalışmalarını hızlandırdı

ÖTO, ihracat için çalışmalarını hızlandırdı
banner267

HABER: ELİF ACUN

Ödemiş̧ Ticaret Odası Ege İhracatçı Birlikleri ile birlikte ortak seminerler düzenleyerek üyelerini ihracat konusunda daha da fazla bilgilendirmeyi hedefliyor.

Ödemiş̧ Ticaret Odası Başkan’ı Rıfat Eriş̧,  Ege İhracatçı Birlikleri (EİB)  Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi ve Genel Sekreter İ. Cumhur İşbırakmaz ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede Ödemiş̧ Ticaret Odası üyelerinin ihracat yapabilmesi için neler yapılabileceği hakkında istişarelerde bulunuldu.

ÖNCELİK İHRACATI KOLAY HALE GETİRMEK

 İhracat destekleri hakkında bilgilendirmede bulunan Koordinatör Başkanı Sayın Jak Eskinazi, Türkiye’deki ticaretin dünyaya açılabilmesi için gerekeni yapmaya hazır olduklarını iletti.

Ege İhracatçı Birlikleri’ne bağlı üyeler için hem de Ödemiş Ticaret Odası üyeleri için ellerinden gelenin fazlasını yapmaya hazır olduklarını belirten Eskinazi, İhracat sürecindeki resmi işlemler ve prosedürlerden dolayı cesareti kırılan, ihracat yapmaya çekinen firmaların, verilecek olan teşvik ve desteklerle daha kolay ihracat yapabileceğini dile getirdi. İhracat konusunda firmaların zorlukları aşabilmeleri için istedikleri an desteğe hazır olduklarını ve İhracatı firmalar için kolay hale getirmeninse en büyük öncelikleri olduğunu belirtti.

 ORTAK SEMİNERLER YAPILACAK

Yapılan görüşmeyle ilgili Ödemiş Ticaret Odası Başkan’ı Rıfat Eriş, “İhracat ülkemiz için çok önemli. Üyelerimize ihracat konusunda daha hızlı ve daha inovatif bilgiler sunmak için Ege İhracatçı Birlikleri ile bir araya geldik. Ortak yapabileceğimiz çalışmalar üzerinde fikir alış verişinde bulunduk. Üyelerimizin ihracat yaparken zorlanmamaları için atılacak adımlar hakkında görüştük. İlerleyen zamanlarda yapmayı düşündüğümüz ortak seminerler ile de üyelerimizi ihracat konusunda daha da bilgilendirmeyi hedefliyoruz. Üyelerimiz ihracat için bize geldiğinde sorunlarını çözebilmek için elimizden gelenin fazlasını yaparak destek vermeye her zaman hazırız. Kıymetli Başkanım Jak Eskinazi ve EİB Genel Sekreteri İ. Cumhur İşbırakmaz’a  ortak çalışma konularında  bizlere vermiş oldukları destek için de ayrıca teşekkür ederim” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214