Öğretmenler günü Ödemiş’te kutlandı

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e "Millet Mektepleri Başöğretmenliği" unvanını verildiği gün olan 24 Kasım Öğretmenler günü Ödemiş’te kutlandı.

Öğretmenler günü Ödemiş’te kutlandı

HABER:SÜLEYMAN GÜLEROĞLU

İlk Tören Ödemiş Atatürk Anıtı önünde Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü’nün Atatürk Anıtının önüne çelenk koyması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Buradaki törene Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş Belediye Başkan Yardımcısı Özay Kaptan, Ödemiş İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Hüsnü Korkmaz, Ödemiş İlçe Milli Eğitim müdürü Bahattin Gengörü, AK Parti Ödemiş ilçe Başkanı Muhammed Şen ve Yönetimi, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Asuman Karakayaoğlu, MHP Ödemiş ilçe Teşkilat Başkanı Harun Şahin, MHP Ödemiş İlçe Kadın kollarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Nuran Demir,  Daire Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

Atatürk Anıtındaki törenin ardından program Ödemiş Belediyesi Kültür Merkezinde devam etti. Kültür Merkezindeki törene Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy ve eşi ile Protokol üyeleri katıldılar. Buradaki törende Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Konuşmaların ardından adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin töreni, Adaylığı kalkan Öğretmenler adına Gamze Kuşdemir, Emekliğe ayrılan öğretmenler adına Rukiye Keskiner birer konuşmalar yaptılar.  Prof. Dr Muzaffer Kula Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından şiir, video ve oratoryo gösterileri, Öğrenciler arasında yapılan çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri, Emekliye ayrılan öğretmenlere Hizmet şeref Belgeleri verildi. 50.Yıl ve Yanbastı Ortaokul Müzik öğretmenleri Yaşar Okyay, Azerhan Yumlu, Cem Aslan ve Ümit Kesici tarafından müzik dinletisi yapıldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER