ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÖDEMİŞ’TE KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler günü Ödemiş’te yapılan etkinlikle kutlandı.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÖDEMİŞ’TE KUTLANDI

 HABER: SÜLEYMAN GÜLEROĞLU

Öğretmenler günü için ilk tören saat 10.30’da Atatürk anıtı önünde yapılan törenle başlarken, buradaki tören, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü ’nün Atatürk anıtına çelenk koyması ve saygı duruşu, İstiklal marşının okunmasının ardından tören saat: 11.00 de Ödemiş Belediyesi Kültür merkezinde devam etti.

Ödemiş İlçe Milli eğitim müdürlüğü ve Ödemiş 50.Yıl Ortaokulu ortaklaşa düzenlediği kültür merkezindeki törene Ödemiş Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Ödemiş Belediye Başkan Yardımcısı Özay Kaptan, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, siyasi parti temsilcileri, Ödemiş Belediye meclis üyeleri ile öğretmenler, öğrenciler, veliler katıldılar.

Hatipoğlu Erdem Ortaokulundan Emekli Türkçe öğretmeni ve Okul Müdürü Muhammet Sert’in emekli öğretmenler adına konuşmasının ardından sonra Kültür Merkezindeki törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü Yaptı. Gengörü Konuşmasında şunları söyledi, “ Bugün, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Başöğretmenlik unvanını aldığı gündür. Bu özel gün, '24 Kasım Öğretmenler Günü" olarak ilan edilmiş ve 1981 yılından itibaren tüm Türkiye'de kutlanmaya başlanmıştır. Bizler de bugün bu tarihi hatırata sahip çıkmak, mutluluğumuz için fedakârca çalışan sevgili öğretmenlerimizi günlerinde yalnız bırakmamak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. İnsan ile beraber birçok meslek var olmuştur. Bunlardan birisi de öğretmenlik mesleğidir. İlk insan ile başlayan öğretmenlik, eski çağlardan beri çeşitli aşamalardan geçerek, gelişerek günümüze kadar gelmiştir. Her medeniyet, sevgi ve özveri üzerine kurulu bu saygın mesleğe kendine özgü önemli katkılar sağlamıştır. Bu tarihsel süreç içinde öğretmenlik rol, teknik ve yöntem bakımından değişime uğramış olsa da, önem ve değerinden hiçbir şey yitirmemiştir. Dünyanın her yerinde yüce bir meslek olarak görülen öğretmenlik, bizim kültürümüzde de peygamber mesleği olarak kabul edilmektedir. Malzemesi ve meyvesi insan olan bu yüce mesleği icra eden öğretmenlerimiz, toplum tarafından her zaman saygıyla karşılanmış, sevilen ve güven duyulan kişiler olarak her yerde baş tacı edilmişlerdir. Tarihsel mirasımızı, toplumsal ve evrensel insani değerleri, iyi birey olmanın özelliklerini zihin ve gönüllerimize işleyerek şahsiyet mimarı öğretmenlerimiz, kültürün, değerin, bilginin üretilmesi, emekle büyütülerek geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması noktasında büyük rol oynamışlardır.

“EMEKLERİ MADDİYATLA ÖLÇÜLEMEYEN VE HAKLARI ASLA ÖDENEMEYEN SAYGIDEĞER TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN”

  Vazifeye atıldıkları her yerde, kutsal meslek sorumluluğu ve onurlu görev bilinciyle hareket eden ilim ve irfan erleri öğretmenlerimiz, aydınlık geleceğimize ışık tutarak her daima bizlere yol gösterici olmuşlardır. Yurdumuzun dört bir yanında fedakârca görev yapan, eserlerine paha biçilemeyen, üzerimizde hakkı büyük olan, emekleri maddiyatla ölçülemeyen ve hakları asla ödenemeyen saygıdeğer tüm öğretmenlerimizin "Öğretmenler Gününü" en kalbi duygularımla kutluyorum.

Başta üzerinde yaşadığımız bu cennet vatanı istiklale kavuşturan Başöğretmen, Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun”

Konuşmaların ardından 50.yıl Ortaokulu öğrencilerinin şiir ve tiyatro gösterisi, adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin töreni, Öğretmenler arası anı yarışmasında 1. Olan eserin okunması ve ödüllendirilmesi, düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesi, emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgeleri ve plaketlerinin verilmesi ve 50.Yıl Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerinin müzik dinletisi sonrası tören sona erdi.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2019, 18:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234