ÖĞRETMEN, HADDİNİ BİLİR! HAD BİLMEYİ DE ÖĞRETİR!

Artvin'in Kemalpaşa ilçesi Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın'ın, ziyaret ettiği lisede girdiği sınıfta ''Hoş geldiniz'' diyerek elini uzatan öğretmeni ''Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle'' diyerek kovduğu öne sürüldü.

ÖĞRETMEN, HADDİNİ BİLİR! HAD BİLMEYİ DE ÖĞRETİR!

Kaymakam, iddialara ilişkin açıklama yapmazken, Kemalpaşa Eğitim-Sen yaşananlara tepki gösterdi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada ise, olayın üzüntücü verici olduğu, başlatılan inceleme ve araştırmaların sürdüğü belirtildi.

Konuyla ilgili olarak Türk Eğitim Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Tuncay Ünsal, “Öğretmen haddini bilir” diyerek yazılı basın açıklaması yaptı. O açıklamada şu fadelere yer verildi, “Artvin’in Kemalpaşa ilçesi Kaymakamı Faruk Saygın’ın Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi ziyaretinde özel öğretim öğretmenimize yaptığı nezaketsizlik ve hakaretin hiçbir şekilde izahı yoktur.

“Hadsizliğin” ve “usulsüzlüğün” en pespaye örneğini sergileyen bu sayın Kaymakamı, öğretmenimizden özür dilemeye ve İçişleri Bakanlığını da gerekli tedbiri almaya davet ediyorum.

Her önüne gelenin öğretmene hakaret edebildiği ya da şiddet uygulayabildiği bu cüretkarlık, ülkemize hiç yakışmayan en büyük çirkinliktir.

Bir mülki amirin dahi böylesi bir çirkinliğin faili olduğu ortamda, öğretmene yönelik şiddet hadiselerinin önüne nasıl geçeceğiz? Gün geçmiyor ki, darp edilen, yaralanan ya da hayatını kaybeden öğretmenlerimiz haberlere konu olmasın.

İçişleri Bakanlığı’nın Kemalpaşa’da yaşanan bu hadiseyle ilgili alacağı tedbir, bundan sonra öğretmene şiddet ve hakarete karşı alacağı takınılacak tutumu belirleyecektir.

Her zaman söylüyoruz: Öğretmene verdiğimiz değer, aslında çocuklarımıza verdiğimiz kıymettir!”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214