Ödemiş’teki karma sergiye yoğun ilgi

Sergi Küratörü Büşra Üçler, “Pandemi süreci benim için fikir olarak bolca düşündüğüm ve ürettiğim bir süreci de beraberinde getirdi. Sergi açma fikri de bu süreçte gerçekleşti.

Ödemiş’teki karma sergiye yoğun ilgi
banner267

HABER:SÜLEYMAN GÜLEROĞLU

Küratörlüğünü Büşra Üçler’in üstlendiği Ödemiş Belediyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ödemiş Şubesi'nin katkılarıyla Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi'nde 26 Temmuz Pazartesi günü açılışı gerçekleşen  “Devinim Uluslararası Karma Sergi" açıldığı günden bugüne kadar gerek pandeminin gerek yüksek sıcaklıkların etkisine karşın 10 günlük sergi süresi boyunca (26 Temmuz - 4 Ağustos) 150 kişi tarafından ziyaret edildi.

BÜŞRA ÜÇLER,“ĶÜRATÖRLÜĞÜNÜ ÜSTLENDİĞİM İLK SERGİM”

Sergi Küratörü Büşra Üçler, “Pandemi süreci benim için fikir olarak bolca düşündüğüm ve ürettiğim bir süreci de beraberinde getirdi. Sergi açma fikri de bu süreçte gerçekleşti. Bu sergiyi bilhassa doğum büyüdüğüm şehir olan Ödemiş'te gerçekleştirmeyi istedim. Far disiplinlerde üretimler yapan sanatçıların yer almasına özen gösterdim bu nedenle sergide resimden fotoğrafa fotoğraftan kısa filme birçok farklı disiplini bir arada bulundurdum. Bunun yanı sıra serginin uluslararası bir yapıda olmasını istediğim için İran'da çekilmiş belgesele de vermek istedim. Bir diğer önem verdiğim nokta sergi mekanının, Ödemiş'in tarihini ve kültürünü en iyi şekilde yansıtan bir yer olmasıydı. Bu nedenle sergi alanı için Öykam’ı tercih ettim. Böylece Öykam’ı ziyaret edenler sergiyi gezme fırsatı bulurken sergiyi ziyaret etmek isteyenler de Öykam'ı ziyaret etti. Ayrıca bu serginin gerçekleşmesini sağladıkları için Ödemiş Belediyesine ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ödemiş Şubesi'ne tekrardan teşekkür ediyorum”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214