Ödemiş’te Cumhuriyet coşkusu

Ödemiş’te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy’un Kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etmesi ile başlayarak Saraçoğlu Stadı'nda düzenlenen tören ile devam etti.

Ödemiş’te Cumhuriyet coşkusu

HABER:SÜLEYMAN GÜLEROĞLU

Saraçoğlu Stadyumundaki törene Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Cumhuriyet Başsavcı vekili, Adalet Komisyonu Başkanı Aydın Uyan, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Siyasi Parti temsilcileri, Gaziler, Öğrenciler ve Ödemişliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan tören Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy ve Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’in öğrencilerin ve halkın bayramını kutlaması ile devam etti.

AKSOY, “TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR”

Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, “ Türkiye Cumhuriyetinin kurucu lider Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ekim 1933 yılında okuduğu onuncu yıl nutkunda en büyük Bayram olarak nitelendirdiği ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Cumhuriyetimizin 98. Yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Atalarımızın büyük gayret ve çabalarıyla kurdukları Cumhuriyetimizin sonsuza denk baki kalması gelecek nesillerinde en az bizler kadar Cumhuriyetimize ve ülkemize sahip çıkması en büyük hedefimizi ve arzumuzdur. Maddi ve manevi bütün zorluklara rağmen bütün cihada örnek olacak. Bir zafere imza atmış olan Türk Milleti büyük Önder Gazi Mustafa Atatürk’ün liderliğinde büyük bir mücadele vererek tam bağımsız, güçlü ve modern bir Devlet olmayı başarmıştır. Bu başarının arkasında vatanına, milletine bağlı Türk Milletinin ve fedakârlığın vatan sevgisi ve azmi vardır. Aziz Türk milletinin kendine olan güvenini ve güçlü bir Devlet olma azmini yansıtan Cumhuriyet medeniyet yolunda ilerlemenin kaynağını oluşturmaktadır. Himayesi altında barındırdığı bütün etnik unsuları iç ve dış olmak üzere her türlü tehdide koruyan Cumhuriyet Ulusal birlik ve Beraberliğimizin en büyük güvencesidir. Ulusumuzun Egemenliği kendi elinde tutuğu bir yönetim sistemi olan Cumhuriyetimizi canımız pahasına korumak ve sahip çıkmak hepimizin müşterek vazifesidir. Gencinden yaşlısına halkımızın her bir ferdinin bu kutlu vazifeyi Laikiyle yerine getireceğinden hiç şüphem yoktur. Halkımız ecdadımızdan aldığımız bu tarihi mirasın sorumluluğunu sonsuza denk taşıyacak güçtedir. Bu sorumluluğu yerine getirmek için geleceğe ışık tutan akla, Bilime ve öğrenime açık gençler yetiştirmek en büyük vazifemizdir. Bölünmez bütünlüğümüze ve demokrasimize zarar vermek isteyen kuvvetler karşısında Cumhuriyetimizin kazandırdığı değer ve inançla dimdik ayakta duracak ve mücadelemizde kaldığımız yerden devam edeceğiz. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü onun kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmetle, Minnetle yad ediyor. Hepinizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” dedi.

Yapılan konuşmanın ardında protokol üyeleri çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi. İlçe okullarının ekipleri gösterisini sergiledikten sonra tören geçişi yapıldı.

Cumhuriyet coşkusu akşam yapılacak olan Fener alayı ve Kolpa konseriyle devam edecek.

HABERİN CANLI YAYIN LİNKİ

https://fb.watch/8XN0-5DrI6/

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2021, 17:54

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER