ÖDEMİŞ’TE 48 YIL ÖNCE YANARAK CAN VEREN ÖĞRENCİLER UNUTULMADI

15 Şubat 1975 yılında Balıkçıoğlu Öğrenci yurdunda meydana gelen büyük yangın sonrası hayatını kaybeden lise ve erkek sanat enstitüsü öğrencileri Ödemiş’in Zungurlu Mezarlığında bulunan kabirlerinin başında dualarla anıldı.

ÖDEMİŞ’TE 48 YIL ÖNCE YANARAK CAN VEREN ÖĞRENCİLER UNUTULMADI

HABER:SÜLEYMAN GÜLEROĞLU

Zungurlu Mezarlığından yapılan anma programına Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, İzmir Büyükşehir Koordinatörü Hikmet Güriş, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis ve öğrencilerin yakınları katıldı.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “15 Şubat günü Balıkçıoğlu Öğrenci yurdunda çıkan yangında hayatını kaybeden arkadaşlarımız için buradayız. Sevgilerin yok olmadığına inanıyoruz ve düşünüyoruz. Çünkü o gün yaşanan elim yangında başka arkadaşlarımızda daha o acı olayı yaşayabilirdi aramızdan ayrılabilirdi. Gurbetçi arkadaşlarımızda yanı Ömerli’den Nizip’e birçok yerden Türkiye’nin her yerinden insanlar o gün burada cenazedeydi. 15 Şubat günü yaşanan olaydan sonra cenazeler 17 Şubat Pazartesi günü kaldırıldı. Türkiye buradaydı. O zaman basın belki güçlü ve etkili değildi. Sosyal Medya diye de bir şey yoktu. Ama arkadaşlarımızı omuzlarımızda taşırken yürüyen insanlar Türkiye’nin adetta her yerinden kalben birleşmiş insanlardı. Sevgiyle yad ediyoruz. Ve Mekânları Cennet olsun. Yerleri de gönüllerimiz olsun inşallah geride kalan ailelerine ve arkadaşlarına dönem arkadaşlarına sağlık sıhhat sabır diliyoruz. Gönüllerimizde yaşasınlar sevgileriyle tabii o gün çok güzel bir karar alınmıştı. Anneler babalar tabii ki evlatlarını kendi yaşadıkları yere taşımak adetta onlarla bütünleşmek orada daha çok bayramlarda falan normal kabir ziyaretlerini onları daha çok ziyaret etme amacıyla ama o günün belediye başkanımızın, Kaymakamımızın onları ikna ettiğini biliyorum.  Burada böyle bir acı olay yaşandı. Koyun koyuna onların birlikte yaşamaları adetta anıtsal bir duruma dönüşmesi adına onların da böyle katkıları oldu Ruhları Şad olsun. Mekânları Cennet olsun. Buradan uzakta olan ailelerinde buraya gelemedilerse olamadılarsa olan arkadaşlarımız da var. Onlarında ayaklarına sağlık buradan onların adına sevgimizi gönderiyoruz. Merak etmesinler onlar yine Ödemişin bağrında Ödemişlilerin dualarında her zaman yaşayacaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2022, 15:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner284