Ödemiş’te 21 bin öğrenci tatile başladı

2018-2019 Eğitim öğretim yılının yarı yıl karneleri verildi.

Ödemiş’te 21 bin öğrenci tatile başladı
banner267

HABER: SÜLEYMAN GÜLEROĞLU

İlçe Milli eğitim müdürlüğü tarafından düzenlenen karne töreni bu yıl İnönü ilköğretim okulunda yapıldı.

Karne törenine Ödemiş Kaymakamı Fikret  Kasım Dayıoğlu, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, İnönü İlkokulu müdürü Ayşe Soysal, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Ödemiş Kaymakamı Kasım Dayıoğlu Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, İnönü İlkokulunda 4. sınıf ve anasınıfı öğrencilerine karne verdiler.

 İlçe Milli eğitim Müdürü Bahattin Gengörü sosyal medya ortamından 2018-2019 eğitim öğretim yılı paylaştığı mesajında şunları ifade etti, “Yeni umutlarla başladığımız 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılının ilk dönemini Ödemiş ilçemizde yirmi bir bin öğrenci ve bin altı yüz öğretmenimiz ile birlikte başarılı çalışmalarla geride bırakarak huzurla yarıyıl tatiline giriyoruz. Bu süreçte çocuklarımız mutlu olsun, sağlıklı büyüsün, dil, bilim ve teknoloji öğrenip üretsin, kendi kültürünü, milli ve manevi değerlerini öğrenip ülkesini ve milletini canı gibi sevsin, farklı kültürleri de tanıyıp hoşgörü ile yaklaşsın; sadece kendisinin değil başkasının da hak ve hürriyetlerine saygılı olsun; kültür, sanat ve spor ile hayatta güzel bir nefes alabilsin;  en iyi eğitimi alarak geleceğe güvenle yürüsün diye öğretmenlerimiz ve velilerimiz ile birlikte göstermiş olduğumuz özverili çabaların mutluluğunu yaşıyoruz. Karne notu ne olursa olsun her biri ayrı bir değer olan çocuklarımızı, ilgisi ve yeteneği doğrultusunda göstermiş oldukları gayretli çabalarından ötürü tebrik ediyorum.”

“Karne Başarısı Hayat Başarısı Değildir”

“Karne başarısı eşittir hayat başarısı olmadığını biliyoruz. Asıl olan gerçek hayatta kendilerine başarılar diliyorum. Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi ve 2019-2023 Stratejik Planında yer alan hedef, proje ve faaliyetleri temel alarak planlama ve hazırlık çalışmalarımızı tamamlayarak uygulamalara geçmiş bulunuyoruz. Okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımız ile birlikte Bakanlığımızın politika ve hedefleri doğrultusunda tam bir bütünlük ve eş güdüm içerisinde hareket ederek ilçemiz adına doğru işler yaparak en iyi neticeler almak istiyoruz. Yoğun ve yorucu geçen dönemin ardından dinlenmek, gezmek, eğlenmek için bu tatili önemli bir fırsat olarak görüyoruz. Anne ve babaların bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğine ve çocukların ihtiyaç duyduğu bu tatili en iyi şekilde değerlendirmelerine imkân sağlayacaklarına inanıyoruz. Gönlünce eğlenmiş, dinlenmiş çocukların ikinci döneme daha dinç ve daha istekli başlayacaklarını bilerek ona göre hareket etmenin doğru bir yaklaşım olacağını düşünüyoruz”

“Ödemiş ilçemizin güçlü ve aydınlık yarınları için, gençlerimiz için eğitimde tek yürek olarak okul ve kurumlarımızda yönetici, öğretmen ve personelimiz ile çocuklarımıza daha sağlıklı ve daha güvenli ortamlarda daha iyi eğitim görmelerini sağlamak amacıyla yaptığımız çalışmaların başarılı sonuçlar vereceğine yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle sevgili öğrencilerimize ve değerli öğretmenlerimize gönüllerine göre bir tatil dile, hepsine ayrı ayrı gönülden sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214