Ödemişli oyuncu Yelaldı, evini öğrencilere açtı

Çeşitli dizi ve sinemalarda rol alan oyuncu Özgür Yelaldı, İzmir'de üniversite kazanmış ve yurt bulma sorununu çözemeyen 2 kız öğrenciye yurt sorununu çözülene kadar evinde ağırlamak istediğini açıkladı

Ödemişli oyuncu Yelaldı, evini öğrencilere açtı

Kenan Yeşil - Özel Haber

Üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlamasına sayılı günler kala öğrenciler yüksek kira ve yurt ücretleri nedeniyle barınacak yer bulma sorunu yaşıyor. Bir grup üniversite öğrencisi de bu duruma tepki göstermek adına 'Barınamıyoruz Hareketi’ni kurdu. "Barınma temel haktır, hakkımız olanı alacağız" diyen öğrenciler, sorunlarına çözüm bulana kadar sokaklarda sabahlama kararı aldı. 'Barınamıyoruz Hareketi’nin başlattığı sokaklarda sabahlama kararını birçok öğrenci de destekledi. Sosyal medyada en çok konuşlan konu haline gelen barınamıyoruz hareketi İzmirli dizi ve sinema oyuncusu Özgür Yeladı sessiz kalmadı.

2 öğrenciye evini açıyor

2 yılın ardından kampüslerine kavuşmaya hazırlanan üniversiteli gençler, barınma ihtiyacını karşılayamıyor. Koronavirüs pandemisi nedeniyle 2 yıldır uzaktan eğitim alan gençler, 2 yılın ardından üniversitelerin olduğu şehirlere gittiklerinde yüksek kira ücretleriyle karşı karşıya kaldılar. Öte yandan KYK yurtlarının kapasite yetersizliği, özel yurtların fahiş ücretleri ikilemi arasında yurtsuz kalan öğrenciler, barınma ihtiyaçlarının karşılanmasını talep etti. Çeşitli dizi ve sinemalarda rol alan İzmirli oyuncu Özgür Yelaldı, gençlerin barınma sorununa karşı sessiz kalmadı. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada İzmir’de üniversite kazanan 2 kız öğrenciyi evinde ağırlayabileceğini belirterek, “İzmir de bir üniversiteyi kazanmış ve yurt sorununu çözememiş iki kız kardeşimi sorununu çözene kadar evimde ağırlamaktan mutluluk duyarım. Lütfen benimle DM’den iletişime geçin” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2021, 12:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214