Ödemiş ve Kiraz’da enerji için kamulaştırma!

Ödemiş ve Kiraz ilçesindeki bazı taşınmazlar için kamulaştırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı

Ödemiş ve Kiraz’da enerji için kamulaştırma!

Kamulaştırılan alanlar TEDAŞ tarafından yapılacak olan enerji projeler için kullanılacak. 20 Kasım 2021 Tarihli ve 31665 Sayılı Resmî Gazete ile İzmir’de acele kamulaştırma kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak yayımlandı. Yayımlanan kararlar kapsamında Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü TEDAŞ tarafından yapılacak olan projelerde süreci hızlandırmak adına acele kamulaştırma işlemi yapılacağı ilan edildi.

Resmi Gazete’de yer alan bilgilere göre İzmir sınırları içindeki tesis edilecek “ÇayırTeleferik KÖK Enerji Nakil Hattı”, “Suludere KÖK-Veliler KÖK Arası Ana Hat ve Branşman Yenileme Dağıtım Hattı Projesi Enerji Nakil Hattı” ve “Yenikent Enerji Nakil Hattı” çalışmaları kapsamında Ödemiş ilçesi Bozdağ, Ocaklı, Küçükavulculuk ve Beyazıtlar mahallelerinde ve Kiraz ilçesindeki Suledere, Ceritler, Veliler, Hisar ve İstiklal mahallelerindeki kimi araziler Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü TEDAŞ tarafından yapılacak olan enerji projeleri için acele olarak kamulaştırılacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner284