Ödemiş, Tire ve Bayındır için hızlı tren çalışması tam gaz

Ödemiş, Tire ve Bayındır için hızlı tren çalışması tam gaz
banner267

HABER:FARUK ÇARK

Ödemiş,Tire ve Bayındır İlçelerine sefer yapacak olan elektrikli tren için çalışmalar hızla devam ediyor.

Elektrikli trenler için gerekli düzenekleri kurulması amacıyla Torbalı'dan başlayıp  Bayındır, Tire, Ödemiş ilçelerinde ve geçtiği mahallelerde direkler dikilerek çevre düzenlemesi yapılıyor.

İZBAN seferlerinin başlamasıyla İzmir genelinde toplu taşıma araçlarındaki yoğunluk azaldı. ESHOT veya şehir içi dolmuşları yerine İZBAN tercih edilmeye başlandı. Trafik sıkışıklığında dakikalarca dolmuşlarda beklemek istemeyen binlerce kişi elektrikli hızlı trenleri kullanıyor.

Izban seferlerinin bütün İlçelerde kullanılması amacıyla tren yollarıyla ilgili projeler hazırlanarak durak sayısı arttırıldı.

Torbalı İlçe sınırlarında da 5 durağı olan İZBAN'ın seferlerine üç İlçe daha eklenmesi için çalışmalara start verildi

TCDD 3. Bölge Müdürlüğünün yürüttüğü çalışmayla ilgili yakıtlı trenlerin yerini elektrikli trenlerin alacağını ifade edildi. Hızlı tren hattı inşasının tahmini olarak 2022 yılının ortalarında biteceği belirtildi. Projenin tamamlanmasıyla Ödemiş, Tire ve Bayındır ilçelerindeki vatandaşlar bu yeni ulaşım projesinden yararlanarak İl merkezine daha hızlı ve ucuz seyahat edebilecekleri kaydedildi. Ödemiş,Tire ve Bayındır İlçelerine ulaşımın sağlanacağı hızlı trenlerin kullanacağı demir yollu güzergahlarında çalışmalar günler öncesinde başladı.

Mevcut demir yolunun elektrikli trenlere uygun hale getirilmesi için faaliyetlerin devam ettiği öğrenildi. Çalışmalar kademeli olarak devam ederken mahalle sakinlerinden yeni hat üzerine durak yapılması talepleri geldi.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2021, 16:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214