Ödemiş sokakları şantiye gibi

Elektrik, doğalgaz, telekomünikasyon, İzsu Ödemiş sokaklarında çalışmalar yapıyor

HABER:DİLEK ACAR GÜLEÇ

Yapılan çalışmaların ardından yüklenici firma asfalt ya da parke döşeme işinden sorumlu.

Gediz tarafından elektrik hatlarını yer altına alma çalışmaları yapılırken doğalgazın döşenmediği mahalle ve sokaklarda yüklenici firmalar tarafından doğalgaz hat döşeme çalışmaları devam ediyor.

Ödemiş cadde ve sokaklarında yıllardır çirkinlik oluşturan elektrik kablolarının borulu sistem ile yeraltına indirilerek kent imajına zarar veren görüntülere en kısa sürede son verilmesi hedefleniyor.

Karayolunun sorumlu olduğu caddelerde yüksek ve alçak gerilim hatları pnomatik yöntemle yani kazı yapılmadan boru sistemi ile yer altına alınıyor. Ara sokaklarda ise kazı yolu ile hatlar yer altına alınmaya devam ediyor.

Yapılan çalışmalar sebebi ile zaman zaman trafikte aksamalar yaşanırken, çalışmalar sonrası asfalt ve parke taşı döşeme işlemlerin gecikmesinden dolayı vatandaş suçu Ödemiş Belediyesi’nde arıyor.

Her işlemin sorumlusu olan kurumlar, yaptıkları çalışmaların ardından taş döşeme ve asfalt konusunda süreci beklerken aksama ve gecikme yaşanması sonrası bazı vatandaşlar sosyal medya hesaplarından sitem ederek bu çalışmaların zamanlaması ve koordinasyonu ile ilgili eleştirilerde bulunuyor.

Kısa süreli yaşanacak sıkıntıların uzun vadede büyük rahatlama sağlayacağına işaret eden yetkililer, vatandaşların her zamanki destek ve duyarlılığının bu çalışma ile ilgili olarak da devam edeceğine inandıklarını belirttiler.

Kurumların yer altı çalışmalarının yoğun olarak yaşandığı Umurbey Mahallesi’nin Muhtarı Hatice Acar Çavdar, bu çalışmaların yapılmak zorunda olduğunu, gelecekte daha iyi bir yaşam için çalışmaların tamamlanma sürecinde vatandaşlardan biraz daha sabırlı olmalarını istedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2021, 17:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner284