Ödemiş Kent Konseyi Gençlik ve Kadın Meclisi “Çocuk, hayvan, kadına şiddete yeter artık diyoruz”

Ödemiş Kent Konseyi Gençlik ve Kadın Meclisi üyeleri Türkiye’de son günlerde artan kadın ve çocuk cinayetleri nedeniyle Ödemiş Kent Konseyi binasında basın toplantısı düzenledi.

Ödemiş Kent Konseyi Gençlik ve Kadın Meclisi   “Çocuk, hayvan, kadına şiddete yeter artık diyoruz”

HABER:SÜLEYMAN GÜLEROĞLU

Kent Konseyi Gençlik ve Kadın Meclisi adına basın açıklamasını Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Mehmet Yeter yaptı. Yeter yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı,“ Çocuklara yönelik yapılan taciz, tecavüz ve öldürme olayları özellikle son günlerde oldukça sık yaşanmakta olup hemen hemen her gün çocuklara karşı yapılan başka bir suça tanık olmaktayız. Bu tanıklık maalesef bizi derinden sarsıyor. Haberdar olmak, fakat çözümün bir parçası olamamak üzücü ve yıpratıcı bir süreci de beraberinde getiriyor. Daha da kötüsü şu ki kirli elleriyle bu küçük bedenlere dokunan insanlar bazen de çocuğun ailesinin bir ferdi olabiliyor. Halbuki tüm çocuklar evlerinde sevgiyle büyümeyi hakkediyor. Bu gidişata dur demek zorundayız, öyle ki hayatları karartılan çocuklar adına adaletin sağlanmasını istiyoruz. Yasak Değil Yasa istiyoruz.

Müslime ile insanlığımızı sorguladık. Cihan bebek ile insanlığımızdan utandık. 2 gün önce hayatını kaybeden minik bebek ile de bizim insanlığımız öldü. Çocuğa şiddete hayır. Sabrın yoksa çocuk sahibi olma,  evlenme! Masum hayatları yıkma minicik bedenleri hırpalama şu anda aldığımız habere göre ayrıldığı eşini ziyarete gelen Mustafa Ayata’da eski eşi ve iki kardeşini kurşun yağdırdı 2 çocuk annesi kadın olay yerinde hayatını kaybetti. Biz buradan Ödemiş Kent Konseyi Gençlik ve Kadın Meclisi olarak çocuk, hayvan, kadına şiddete yeter artık diyoruz”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner284