Ödemiş Eğitim Vakfı gençlere kucak açtı

ÖDEV tarafından Ödemişli gençler için eğitim-öğretimlerine katkı sağlayacak olan bir hizmet binası kazandırılacak.

Ödemiş Eğitim Vakfı gençlere kucak açtı

Haber:İrem Kara

Ödemiş Eğitim Vakfı Ödemişli gençlerin eğitimine katkı sağlamak amacıyla imkânlar ölçüsünde birçok öğrenciye ayni ve nakdi yardımda bulunarak, eğitim-öğretim alanında araştırmalar yapmayı, etüt hizmetleri vermeyi ve yapılan araştırmalara destek olmayı hedefliyor. Bu doğrultuda vakıf tarafından Ödemiş’in Bengisu Mahallesi Kimyacı sokakta bulunan 2 katlı avlulu kargır sit alanında bulunan binayı satın alındı. Uzun uğraşılardan sonra, anıtlar kurulundan onay alınarak binanın içerisinde kütüphanesi, sergi ve konferans salonu, dinlenme ve oyun alanları, belgesel çekim alanları ve bahçesinde kafe yer alacak. Ödemiş Belediyesinden inşaat ruhsatı alınması için çalışmalar başladı. 1998 yılında Ödemiş Eski Belediye Başkanı Elektrik Mühendisi Bekir Keskin’in de içlerinde bulunduğu 144 kurucu üye tarafından kurulan Vakıf, ruhsattan sonra hizmet binasını yaz başında faaliyete sokacak.

Çalışma hakkında Yerelgüç’e özel açıklamalarda bulunan Ödemiş Eski Belediye Başkanı ve Vakıf Başkanı Bekir Keskin, eğitim gönüllülerinin gençlerin önünü açmak için, maddi ve manevi her türlü yardımı yapacaklarına inandıklarını Ödemişlileri bu konuda yardıma çağırdıklarını söyledi.

Keskin, “ Ödemişli gençlerin eğitimine katkı sağlamak amacıyla imkânlar ölçüsünde birçok öğrenciye ayni ve nakdi yardımda bulunmuş olan vakıf, eğitim-öğretim alanında araştırmalar yapmayı, etüt hizmetleri vermeyi ve yapılan araştırmalara destek olmayı hedeflemektedir. Vakfın Mütevelli Heyeti’nde 144 üye bulunmaktadır. Ödemişli tüm gençlerimiz burada Ödemiş ile ilgili her türlü belgesel çekme ve izleme imkânı bulacaklardır. Kamera ve her türlü teçhizat temin edilerek kendilerine olumlu bir ortam sunulacaktır. Burada kabiliyetli gençlerimizin kabiliyetleri ortaya çıkacak ve bu gençlerimize uzman arkadaşlarımız tarafından eğitileceklerdir. Şuanda birçok üyemiz katkıda bulunmak için adeta birbirleri ile yarışırcasına taahhüt verdiler, birçokları inşaatta kullanılacak malzemelerin temini için taahhütlerini ortaya koydular bu da bizi son derece sevindirdi. Herşey gençlerimiz ve geleceğimiz için” açıklamalarında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2020, 16:49

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234