ÖDEMİŞ DEVLET HASTANESİNDEN TİYATRO

Ödemiş Devlet Hastanesi personelleri” Şampiyon Anne Sütü” adlı tiyatro oyunu sahnelediler.

ÖDEMİŞ DEVLET HASTANESİNDEN TİYATRO
banner233

HABER: SÜLEYMAN GÜLEROĞLU

Ödemiş Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılan etkinliğe Ödemiş Devlet Hastanesi başhekimi Ömer Koçak ve Hastane personeli katıldı. Yaklaşık 1 Saat süren etkinlikte tiyatronun yönetmenliğini ise Arzu Kaya yaptı

Etkinlik Saygı Duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Ödemiş Devlet Hastanesi başhekimi Ömer Koçak bir konuşma yaptı.

Ödemiş Devlet Hastanesi Başhekimi Ömer Koçak, “ Hastanemizde anne Sütü ile ilgili çok güzel etkinliklerimiz var. Neden anne sütü bu kadar önemli ve neden bu kadar çok etkinlik yapıyoruz. Çünkü hem annemizi, hem doktorlarımızı herkesi farkındalıklarını artırmak istiyoruz. Eğer anne sütü ile beslenen bir çocuk varsa diğerlerine göre daha sağlıklı, başarılı ve zeki oluyorlar.  Allah’ın verdiği bu mucizeyi besini daha uzun süre bebeklerde sağlanması için herkesin farkında olması gerekiyor.  Bizler istiyoruz ki annelerimiz bebeklerini ilk 6 ay boyunca sadece anne sütü versinler. Bebeklerin 2 yaşına kadar ana içecek olarak anne sütü kullansınlar istiyoruz. Çünkü yapılan çalışmalarda anne sütü içen çocuklar daha iyi oluyor. Onun için bizlerde bir haftadır çeşitli etkinlikler düzenliyoruz.  Bugün bunun bir benzerini burada gerçekleştiriyoruz. Keyifli hoş güzel bir vakit geçirmenizi diliyorum”

Konuşmanın ardından etkinlikte Ödemiş Devlet Hastanesi personellerinden oyalı fes grubu halk oyunları gösterisi yaparken, İzmir İl sağlık müdürlüğünden gelen Erbay Ulupınar ve Fatih Yılmaz müzik ziyafeti sunarlarken, Yonca Öncel, İbrahim Kavacık, Huri Tuna, Neriman Denli ve Yücel Öztürk ise tiyatro gösterisi sundular.

Etkinlikte daha sonra Ödemiş Devlet Hastanesi Başhekimi Ömer Koçak bebeklerini 2 yıl boyunca anne sütü ile besleyenlere ve etkinliğe katkı sağlayanlar teşekkür belgesi takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 20:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234