Mehmet Taşlı yeniden aday

28 Haziran Pazartesi günü yapılacak olan Kent Konseyi seçimli olağan kurultayda mevcut başkan Mehmet Taşlı yeniden aday olduğunu açıkladı.

Mehmet Taşlı yeniden aday
banner267

HABER:SEÇİL GEZİCİ

Ödemiş Saray Kafede basınla kahvaltı da bir araya gelen Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı yaptığı açıklamada, “Bildiğiniz gibi 28 Haziran Pazartesi günü Ödemiş Kent Konseyinin seçimli genel kurulu var.  Seçimli genel kurulda tekrar adayım. Yaklaşık iki yıl önce 28 Haziran 2019 günü seçimli genel kurul gerçekleştirdik. Genel kurulumuz da kentimiz de şu ana kadar ve bölgemizde en kalabalık bir katılımı gerçekleştirerek, mükemmel bir demokratik olgunlukla saygı, hoşgörü ve birliktelik esasıyla bir genel kurul yaptık. Ve bu genel kurulun neticesinde de yürütme kurulu ile birlikte bize yetki verildi. Aldığımız bu yetkiden sonra çalışmalara başladık. Kent konseylerinin esas olarak destekçisi olan Ödemiş Belediyesi ve ilgili kamu kurumlarıyla ve ilgili diğer kurumlarla uyum içerisinde çalışmaya gayret ettik. Herkesi kucaklamaya, herkesi hoşgörüyle, herkesi birikimlerimizi aktarmaya paylaşmaya kentimiz için yapabileceğimizin en iyisini imkanlarımız dahilinde yapmaya çalıştık. Kimseyi ayrıt etmeden kimseye aşırı bağımlı olmadan ama karşılıklı diyalogları koparmadan bu süreci devam ettik. Emekle, fedakârlıkla, özveriliyle yürütme kurulundaki arkadaşlarımla ve sonradan oluşturduğumuz  meclisler ve çalışma gruplarıyla ilçemize katkı yapmaya çalıştık. Ben başarılı olduğumuza inanıyorum.  Bunun dışında sadece Ödemişle ilgili değil ilk defa Ödemiş Kent Konseyi tarihinde İzmir Kent Konseyi birliğinde ilçemizi temsil ettik. İlk defa katılmamıza rağmen İzmir Kent Konseyi birliğinde en yüksek oyu alarak Ödemişi en tepeye çıkardık. Bununla gurur duyuyoruz. Bunları yaparken kesinlikle menfaat ve çıkar gözetmedik. Tamamen bir özveri ile yürütme kurulundaki ve meclisteki ve çalışma gurubundaki arkadaşlarımızla birlikte yaptık. Hepsinin özverisi ve dayanışması ile gayreti ve alın teriyle oldu tüm bunlar.  Ben buradan yürütme kurulunda ve meclis guruplarında görev alan herkesle yaptık. Bu çalışmayı yaparken, belli bir sıkıntılarda yaşadık. Ama her konu da bize destek olan Ödemiş Belediyesidir. Kent konseylerinin yapısı zaten bu şekildedir. Kent konseyleri belediyeler tarafından desteklenir. Ama özerk yapılardır. Özerk yapıyı muhafıza ederek, sadece belediyeyle değil tüm kurumlarla ve kentteki temsili konusundaki tüm bileşenlerle biz bunu yapmaya çalıştık. Yaptığımız çalışmaları sonuçlarını kent konseyi mantığına ve felsefesine uygun olarak devamlı paylaştık. Kent konseyleri icra, istihdam, yatırım, yaptırım, bükçe yetkisine sahip değil biz geçen dönemde bükçe kullanmadık. Mevcut şartlarda yerel yönetimlerin ekonomik sıkıntı içerisinde olduğunu bildiğimiz için bunun doğru olmadığını inanıyoruz. Bunun dışında belediye bize personel ve araç ya da alt yapı desteği olmuştur. Bundan dolayı Ödemiş Belediyesine teşekkür ediyorum.

Yaklaşık iki hafta sonra seçimli genel kurulumuz var. Kent konseylerinin ruhunda kenttin ortak menfaati kenti güzelleştirmek ve kentti katkı koymak var. Kenttin güzelleşmesi için, güzel bir yaşam için hemşirelik bilinci, demokratik bir yapı için, kent konseyleri görev alır. Çalışama yapar, fikir üretir, tavsiye eder, kamuoyu oluşturmaya çalışır” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214