KOSGEB’e “Beledi Dokuma” ziyareti

KOSGEB’e “Beledi Dokuma” ziyareti
banner267

HABER:DİLEK AYVALI

Tire Ticaret Odası, coğrafi işaretini aldığı Tire beledi dokumasının tanıtımı faaliyetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda ziyaret edilen KOSGEB İzmir İl Müdürü Levent Arslan’a, Tire beledi dokumasıyla ilgili detaylar aktarıldı.

Uzun zamandır projesini yürüttüğü Tire beledi dokumasının coğrafi işaretini geçtiğimiz ay tescil ettiren Tire Ticaret Odası, şimdi de Tire’ye özgü bu dokumanın tanıtımı için kolları sıvadı. Bu kapsamda Tire Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nadir Delikanlı, Genel Sekreter Olcay Taşlı, TOBB Akademik Danışmanı Prof. Dr. C. Coşkun Küçüközmen ve Beledi Dokuma Ustası Nurefşan Yaykal, KOSGEB İzmir İl Müdürü Levent Arslan'ı ziyaret ettiler.

Ziyarette tire beledi dokumasının tarihi, karakteristik özellikleri gibi konularda KOSGEB Bölge Müdürü'ne bilgiler aktarıldı. Tire Beledi dokumasıyla ilgili yapılacak projelerin genç girişimcilik kapsamında KOSGEB desteği alınabilmesi amaçlanıyor.

Tire beledi dokumasının tanıtımı için faaliyetlerini sürdürdüklerini dile getiren Tire Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nadir Delikanlı, “1800’lü yılların sonunda ilçemizde 60’a yakın beledi dokuma tezgahı varken bugün bu sayının sadece 2 olması çok üzücü. Biz Tire Ticaret Odası olarak yok olmaya yüz tutmuş bu kendine has dokumamızın, sadece coğrafi işaretini almakla kalmadık, beledi dokumanın imalatının ve pazarlamasının tesis edilmesinde de aktif rol oynayacağız.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2021, 17:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214