Kiraz’da kurtuluş coşkusu

Kiraz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıl dönümü kutlamaları çelenk töreniyle başladı.

Kiraz’da kurtuluş coşkusu
banner267

Cumhuriyet Meydanında bulunan Şehit Birol Uysal Parkındaki Atatürk Anıtına Kiraz Kaymakamı Onur Titiz ve Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu çelenk koydu.

Törende Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, “Bugün 1 Eylül 2021. Güzel Kirazımızın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 99. yıldönümünde, tarihi bir güne hep birlikte tanıklık etmekteyiz. Öncelikle; 1 Eylül, biz Kirazlılar için var oluşumuzla yok oluşumuz arasında bir dönüm noktasıdır. Bütün benliğimizle idrak etmemiz gereken bir tarihin adıdır. Aynı zamanda 1 Eylül, acıyla çileyle yoğrulan bu toprakların gerçek sahipleri olan atalarımıza duyduğumuz minneti dile getirmek için de bir vesiledir. Bugünün kutlanış gayesi kuru bir kahramanlık destanından ibaret olmamalıdır. Bir milat olmalıdır.

Milletimize bu mücadele ruhunu veren en önemli unsur; bağımsızlığa duyduğu aşk ve vatan için şehit olma arzusudur. Esaret altında yaşamaktansa ölümü tercih eden, şehitlik mertebesini kendine şeref madalyası gören ruh; evlatlarına hür bir ülkede yaşama imkânını kazandırmıştır. Bize düşen şehit kanıyla sulanan bu topraklarda yaşamanın haklı gururu ile yolumuza devam etmek ve ecdadımızın bize bıraktığı güzel memleketimiz için çok çalışmaktır.

Tarihte olduğu gibi bugün de ülkemizin dirliğini, birlik ve beraberliğini bozmak isteyenler olacaktır. Ancak küllerinden doğan milletimiz; aklıyla, ferasetiyle ve azmiyle her türlü zorluğun üstesinden gelecek ve düşmanlarımıza fırsat vermeyecektir. Bu düşüncelerle başta, Büyük Önder, Büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor; bir kez daha kurtuluş günümüzü kutluyor ve hepinize saygılar sunuyorum.

Törende Kiraz Halk Eğitimi Merkezi halk oyunları ekibinin zeybek gösterisi sunuldu. Kiraz’ın Kurtuluşunun 99. Yıl dönümü kutlamaları akşam 21.00’de Şehit Birol Uysal Parkında yapılacak olan Zafer İşleyen konseri ile devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2021, 13:28

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214