Kiraz, Beydağ, Tire, Bayındır dikkat!

Meteoroloji 2'inci Bölge Müdürlüğü, bu sabah beklenen fırtınaya karşı uyarıp, İzmir'in doğu ilçeleri için kuvvetli ve gök gürültülü sağanak uyarısı yaptı.

Kiraz, Beydağ, Tire, Bayındır dikkat!

Meteoroloji 2'nci Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan bilgilendirmeye göre, bu sabahtan itibaren güney ve güneybatılı (lodos) yönlerden il genelinde kuvvetli rüzgar, yerel olarak tam fırtına (70-110km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtına sırasında meydana gelebilecek çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı da dikkatli ve tedbirli olunması istendi. Fırtınasının gece yarısına kadar süreceği belirtildi.

İzmir'in doğu ilçeleri için de kuvvetli ve gök gürültülü sağanak uyarısı yapıldı. Açıklamada, 28 Kasım'da bölge genelinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanağın İzmir'in doğu ilçelerinde (Ödemiş, Kiraz, Beydağ, Tire, Torbalı, Bayındır) bugün öğle saatlerinden itibaren kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağının tahmin edildiği; sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği kaydedildi.

BAŞKAN SOYER'DEN KRİTİK UYARI

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer 28 Kasım'da, bugün gerçekleşecek fırtına için sosyal medya hesabı üzerinden uyarılarda bulundu. Başkan Soyer "Kentimizde yarın sabahın ilk saatlerinde başlayıp gece yarısına kadar devam etmesi öngörülen kuvvetli fırtına ve yağış beklenmektedir. Çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmanızı hatırlatırım" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER