KGF toplantısı yarın Ticaret Odası’nda yapılacak

Ticaret Odası Konferans Salonu’nda yarın saat 15.00’te Kredi Garanti Fonu toplantısı gerçekleştirilecek

KGF toplantısı yarın Ticaret Odası’nda yapılacak

HABER:GÜLÇİN ÖNEM
Gerçekleşecek olan Kredi Garanti fonu toplantısına katılacak olan KGF İzmir yetkilileri, Kredi Garanti Fonu’nun küçük ve orta ölçekli işletmeler için sağladığı kefalet ile bu işletmelere destek vermektedir. Bunun yanında yatırımlarının ve işletmelerin finansmanında banka kredisi kullanmalarını mümkün kıldığını ifade ederek, “Özellikle yeni ve küçük işletmelerin banka kredisine ulaşması, çok güçlü bir teminatı gerekli kılmaktadır. Öte yandan KOBİ'lerin uzun vadeli kredi kullanmalarında da bankaca talep edilen yüksek teminatlar önemli bir engel olarak ortaya çıkmaktadır. Bunun dışında KOBİ'lerin işlerini büyütürken mevcut kredi limitlerinin artırılmasında bankaca talep edilen ek teminatlar çoğu kez işletme ve banka arasında çözülmesi gereken bir sorun olarak karşımıza çıkmakta.


KGF, KOBİ’lere verdiği kefalet ve üstlendiği risk ile bu işletmelerin daha çok banka kredisi kullanabilmelerini sağlamakta, uzun vadeli ve uygun maliyetli kredilerden küçük işletmelerimizin de yararlanmasını mümkün hale getirmekte. Bu sayede girişimcilik teşvik edilmekte, KOBİ'ler lehine ek bir kredilendirme yaratılarak ekonomik büyüme ve kalkınmaya katkı sağlanmakta. KGF kefaletlerindeki temel amaç genç ve kadın girişimciliğin geliştirilmesi. Yenilikçi yatırımların gerçekleştirilmesi, ileri teknoloji içeren küçük girişimler, ihracatın desteklenmesi, istihdam artışı sağlayacak yatırımlar ve bölgesel kalkınma amaçlı yatırımlar KGF kefaletlerinde öncelikli olarak değerlendirilen konulardır.”


Kredi Garanti Fonu’ndan kimler yaralanabilir, başvuru nasıl yapılır, kefalet limiti ne kadardır, kefaletin maliyeti nedir, hangi tür kredilere kefalet verilir gibi soruların cevapları yarın Ticaret Odası Konferans Salonu’nda gerçekleşecek olan ve Kredi Garanti Fonu İzmir İl Temsilcilerinin katılacak oldukları toplantıda yanıtlanacak.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2017, 12:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234