Keskin "Ben Partime Bağlıyım"

Yerel seçime 9 gün kala heyecan dorukta

Keskin "Ben Partime Bağlıyım"
banner267

HABER: SÜLEYMAN GÜLEROĞLU

Ödemiş'te çıkan dedikodular üzerine CHP'nin Ödemiş Eski Belediye Başkanı Bekir Keskin, kendisinin başka partilere destek verdiği ve vereceği konusunda çıkan dedikodulara açıklık getirdi.

2019 yerel seçimlerde Ödemiş'te CHP'den tekrar Belediye Başkan Aday Adayı olan Keskin, CHP adayı önce Cumhur Şener sonrası Mehmet Eriş'in aday gösterilmesinin ardından kendisi hakkında atılan iftiralar karşısında basın açıklaması yaptı.

"Partiminİlkelerine Bağlı Kaldım" 

Bekir Keskin, “  Yerel seçim çalışmalarının son haftasına girdiğimiz bu günlerde, ortalarda benim ile ilgili dolaşan söylentilere açıklık getirme gereğini duyuyorum.

1950 yılında çok partili döneme geçtiğimizden bu yana; 5 yıl boyunca CHP’li olarak belediye başkanlığı yapmış olan ilk ve tek insanım. Belediye Başkanlığım süresinde beni belediye başkanı olarak aday gösteren partimin ilkelerine bağlı kaldım. Bu onuru bana yaşatan partime bu seçimlerde katkı vermeyi görev olarak görüyorum. Ödemiş’te başarılı projeler gerçekleştirmiş, görüşlerine önem verilen eski bir belediye başkanıyım.

Belediye Başkanlığı aday gösterme sürecinde ve daha sonra yaşanan Aday belirleme ve Belediye Meclisi listesi oluşturma, İlçe Yönetimi tartışmaları aşamalarında bana ve fikirlerime ihtiyaç olmadığı ortaya konulmuştur. Bu durumda sessiz kalıp, günlük yaşantıma devam etmekteyim.

Ancak, seçim çalışmalarına davet edilmeyişim karşısındaki sakin duruşum farklı yorumlanıp, başka partilere destek verdiğim, vereceğim doğrultusunda hoyratça söylemlere konu olmaktadır ve bu söylemler uluorta kullanılmaktadır."

"Başka Partiden Gelen Teklifleri Red Ettim"

Bana; Ödemiş’e dair projeleri olan eski bir belediye başkanı olarak, her kesimden ve değişik parti temsilcilerinden sohbet amacıyla gelenlere; bana gösterdikleri saygı nedeniyle görüşlerimi paylaşmaktan kaçınmam, o insanlara ben de saygımı esirgemem diyen Keskin, "Hatta, bana başka partilerden adaylık teklifi gelmesi de doğaldır. Önemli olan benim kabul etmeyip, partime bağlılığımı sürdürmemdir. Bundan öte başkalarının davranışlarının sorumluluğunun bana yüklenmesi haksızlıktır, herkes vicdanıyla baş-başadır.

Ödemiş’te yaşamaktayım ve bir seçmen olarak Ödemiş’in geleceğine dair fikirlerim, önerilerim hatta eleştirilerim olması bir vatandaşlık görevidir. Deneyimlerim ve görüşlerimden yaralanmak isteyenler için seçim döneminde günü-birlik seyahatler dışında Ödemiş’ten ayrılmadım.

Benim ve davranışlarım ile ilgili herhangi bir konuyu merak edenler, benimle yüz-yüze konuşmalıdırlar. Arkamdan ve algı yaratmak amacıyla benim ile ilgili aslı-astarı olmayan söylemler, bunları konuşanların ve yayanların samimiyetsizliklerine, beceriksizliklerine bahane aramalarıdır. Gerçekleri konuşanlar, özgür insanlardır.

Ödemişlilere saygı ile duyurulur" açıklamasında bulundu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214