KENT KONSEYİ, 90 KİŞİLİK EKİBİYLE BAŞARILI PROJELER ÜRETİYOR

28 Haziran 2019 yılında iş başına gelen yeni Ödemiş Kent Konseyi, 90 kişilik deneyimli ve kendi alanında uzman kişilerle yaptığı projeler ve 8 Çalışma meclisi ile Ödemiş’in gelişmesine büyük katkılar sağlıyor.

KENT KONSEYİ, 90 KİŞİLİK EKİBİYLE BAŞARILI PROJELER ÜRETİYOR

HABER: YÜKSEL BALCI

Kent Konseyinde kurulan Esnaf Meclisi, Kadınlar meclisi, Gençlik meclisi, engelliler meclisi, Kültür ve sanat meclisi, tarım ve hayvancılık meclisi, Çevre ve Şehircilik meclisi ve Mahalle meclisiyle Ödemiş’teki tüm kesimleri hitap eden Ödemiş Kent Konseyi, Ödemişin sorunlarını ve gelişmede öncelikli konuları gündeme getirip konularla ilgili projeler yaparak, adeta geleceğin Ödemiş'ini yaratma çabasında. Bu fedakâr insanlar, gönüllülük esasına göre zamanlarını bu işe harcamanın mutluluğunu yaşıyorlar. İçlerinde Avukat, Öğretmen, Sarraf, öğrenci, veteriner,  ziraat mühendisi, üretici, ev hanımları gibi daha birçok kendi dalında uzmanlaşmış kişilerle Ödemiş’in geleceğini ilgilendiren projeler, birbiri arkasına devam ediyor.

KENT KONSEYİ BAŞKANI TAŞLI,  “HER ŞEY ÖDEMİŞ İÇİN”

Kent konseyi başkanı Mehmet Taşlı çalışmaları şöyle anlattı, “Göreve gelmemizle, Ödemişli aydın insanlar bize destek oldu. Şu anda,90 kişilik dalında deneyimli arkadaşlarımızla her mesleği içine alan 8 dalda meclis kurduk. Meclisteki arkadaşlarımız büyük bir tesanüt içerisinde görevlerini yapmaktadırlar. Ödemiş’in sorunlarını tespit için yeni projeler üretiyorlar. En güzel yönümüz, sivil toplum örgütleri ve bütün partilerden destek alıyoruz. Belediyeye sunduğumuz gündüz bakım evi konusu olumlu sonuç verdi. 2 gündüz  bakımevi açıldı. Bu arada, Ödemiş için çok büyük ihtiyaç olan Soğuk hava deposu içinde, İzmir Büyükşehir Belediyesine  projemizi sunduk. Bu konuda Ödemiş Belediyesine verilen proje ile Ödemiş Belediyesi tarafından çalışmalar başladı. Bölgemizin en önemli ürünü olan patates için üretici açısından büyük bir yarar sağlanacaktır. Bunun yanında yeni sunduğumuz önemli bir projede, Ödemiş’te halkımızın sağlığı için bir Tohum Bankası Kurulması Projesi. Bu Projeyle, yerli tohumumuzdan elde edilecek yerli ürünler sayesinde halkımız daha sağlıklı ürünlere kavuşacaktır. Bunun için Ödemiş Belediyesi Bozcayaka Mahallesinde bulunan Fidancılık kooperatifinin bir bölümünü tohum üretim merkezi olarak üretime açtı. Bunun gibi projelerle gençlerimizin sorunları, kadınlarımızın sorunları, esnafımızın, çiftçimizin sorunlarını dile getirip, çözüm yolları ararken, Ödemiş’in turizm ve kültürel yönden, şehircilik yönünden kalkınmasını ilgilendiren projelerle sesimizi duyuracağız.” Her şey Ödemiş için”  diyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2019, 11:22

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227