KAPLAN ÇAM RESTORANDA LEZZETLER DAMAK ÇATLATIYOR

Tire’de öncü ve özel bir işletme olma iddiasıyla yenilenip yola çıkan KAPLAN Çam Restoran; hedeflerini gerçekleştirebilmek için yeniden yapılanmaya devam ediyor.

KAPLAN ÇAM RESTORANDA  LEZZETLER DAMAK  ÇATLATIYOR

HABER: DİLEK AYVALI 

Kamu Kurumları, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Canan Tekkurşun Çekinmez, “Mutfak ve servis ekipleri yeniden oluşturuldu. Kuşadası Değirmen Restoranda 22 yıl müdürlük yapmış Abdurrahman Aytar yönetiminde, Mutfak şefliğine Hüsamettin Sincar, Servis şefliğine Onur Kayır getirildi. Şef Hüsamettin Sincar 1980 Mardin doğumlu.1991’de İzmir’e taşınmışlar. Aşçı kökenli bir aileden geliyor. Kuşadası Değirmen Restoran’da yetişmiş. 2002 yılından bugüne Kuşadası Değirmen restoran başta olmak üzere önemli mutfaklarda şef olarak görev yapmış. Kendisini geliştirmeye hevesli ve açık bir yapıya sahip. Bu maksatla pek çok organizasyona katılmış. İzmir Aşçılar Derneği yürütme kurulunda görev yapıyor. Ege ve Osmanlı mutfaklarının dünyaya tanıtılmasına katkı yapmasının en büyük hayali olduğunu söylüyor.

Gelişi hemen fark edildi. Damak zevki konusunda hassas ve seçici olan, TOSBİ Genel Müdürü Sayın Galip Kılınç, dünyanın pek çok ünlü lokantasında yemek yediğini, fakat KAPLAN Çam Restoran’da yediği kuzu sırtını başka hiçbir yerde yemediğini ifade ettiler. Çok mutlu olduk, çok gurur duyduk. Şef Hüsamettin Sincar ve ekibinin hazırladıkları ürünler, gerçekten damak çatlatıyor. Pekmezle ikram edilen ayva dolmasını denemelerini de herkese tavsiye ediyorum” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227