Kapı Kapı Bezelye Sattılar, Ürüteciye Destek Oldular

Korona Döneminde Örnek Bezelye Dayanışması CHP Ödemiş Kadın Kolları, salgın döneminde zor durumdaki Ödemişli Bezelye üreticileri için seferber oldu. Partili kadınlar üreticinin elindeki 2 ton bezelyenin kapı kapı satışını sağlayarak Kaymakçı'daki üreticilerin yüzünü güldürdü.

Kapı Kapı Bezelye Sattılar, Ürüteciye Destek Oldular

HABER/ DİLEK ACAR

ÜÇ HAFTADA REKOR SATIŞ

Korona salgını nedeniyle sanayici, çalışan, üretici büyük sıkıntılar yaşarken, CHP Ödemiş Kadın Kolları bölgesindeki üreticileri unutmadı. Ödemiş'in Kaymakçı Mahallesi'nde üretilen 2 ton bezelyenin satışı için organize olan Kadın Kolları üyeleri, ilçede ve çevre ilçelerde kapı kapı dolaşıp satış üretici adına satış yaptılar. Kadın Kolları üyeleri, iki hafta içerisinde , 2 ton bezelyenin satışını yaprak üreticiye büyük destek sağladı.

ARADAKİ TÜCCARI KALDIRIP ÜRÜNÜ DİREKT VATANDAŞA ULAŞTIRDIK

Kilosu 4 TL olan bezelyenin yoğun ilgi gördüğünü anlatan CHP Ödemiş Kadın Kolları Başkanı Ayşen Kaya Görgülü, “Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Bu süreçte bizlerde elimizden geldiğince vatandaşımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Evlerimizde maske dikerek eksikliği gidermeye çalıştık. Birçok işletmede olduğu gibi çiftçimizde büyük sıkıntılar yaşıyor. Bezelye sezonu başladı. Kaymakçı'da ciddi bir üretim var. Üreticilerimize nasıl destek olabileceğimizi düşündük. Üreticiden alıp tüketiciye ulaştırma görevini üstlenelim istedik. Kaymakçı'da bezelye üretimi yapan çiftçimizden bezelyeleri alıp vatandaşlarımızın kapısına kadar götürüp satışını yaptık.  Vatandaşlarımız kilosu 4 lira olan bezelyeye yoğun ilgi gösterdi . Bu sayede çiftçimizin üreticimizin ürettiği bezelyeyi arada tüccarlar olmadan vatandaşa ulaştırdık. Ülke olarak bu zorlu günlerde dayanışma içerisinde olmalıyız" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2020, 15:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234