İzmir ve ilçelerinde maske takma zorunluluğu getirildi

Yeni tip koronavirüse karşı mücadelede sosyal mesafe kuralıyla birlikte en önemli tedbir uygulamalarından biri olarak öne çıkan maske kullanımı, Türkiye'deki 28 ilde zorunlu hale getirildi.

İzmir ve ilçelerinde maske takma zorunluluğu getirildi

İzmir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, tüm ilçelerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek, sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu tesis etmek amacıyla daha önce alınmış kararlara ilave olarak bazı cadde ve alanlarda ağzı ve burnu kapatacak şekilde tıbbi ve bez maske kullanımının zorunlu hale getirildiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmaması, alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanun'un ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195'inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacağı hususu kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Kent genelinde 30 ilçede yasağın uygulanacağı sokak, cadde ve alanlar, İzmir Valiliği internet sitesindeki "//www.izmir.gov.tr/kurumlar/izmir.gov.tr/2020-Basin/Mayis/maske/maske-zorunlugu-.pdf" adresinde listelendi.

Ödemiş'te SARAÇOĞLU CAD. _ HÜRRiYET CAD. - GAZİ CAD

Tire'de HüRRİYET MAH. FAiK ToKrUoĞLU BLV. _ YENi MAHALLE iSTASYON CAD. - ATATüRK CAD. - ATATüRK MAH. SASABEY CAD. - KURTULUŞ MAH. TüRK OCAĞI CAD. _ GÜMÜŞPALA CAD. _ iPEKÇiLER GÖKÇEN EFE CAD. - iPEKÇiLER MAH. CE,LAL BAYAR BLV. - ŞEHİT SELAIIATTN ÇAKlR BLV. - ŞEHİT MEHMET ÇOBAN BULV. ARASINDA KALAN SANAYiBÖLGESNİN TAMAMI - FATİH MAH. TURGUT ÖZAL BLV. - ATATÜRK MAH. NÖNÜ BLV. - KURTULUŞ MAH. FEVZi PAŞA CAD. - CUMHUzuYET MAH. iBNİ MELEK CAD.

Kiraz'da SABRİ ARLI CAD. _ HASAN TAHSİN SOK

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2020, 16:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner257

banner227

banner234