İster ocak, ister soba

İzmir Doğalgaz yeni kampanyası ile doğalgaza geçişte iki önemli fırsat sunduğunu duyurdu

İster ocak, ister soba

Dileyen vatandaşların sterse soba seçeneği ile doğalgazı sadece ısınmada, sterse de mutfakta pişirme amacıyla kullanabileceğini aktardı. İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik yaptığı açıklamada “Kampanyamız ekonomik koşullar nedeniyle doğalgaza geçemeyen vatandaşlarımıza farklı ürün seçenekler ve düşük dönüşüm maliyetler ile doğalgaza geçme imkânı sunuyor” dedi.

İzmir’de doğalgazın dağıtım ve işletmesini üstlenen İzmir Doğalgaz; 1 Mart 2022 itibariyle başlattığı kampanya ile vatandaşlara düşük maliyetle doğalgaza geçebileceklerini duyurarak 30 Haziran’a kadar sürecek olan kampanya kapsamında her bütçeye uygun alternatifli ödeme seçenekleriyle tesisat dönüşümü mümkün olabileceğini ekledi.

İster ocak, ister soba

Tüketicinin doğalgazı isterse ocak kullanımını tercih ederek sadece mutfakta, isterse ocak ve sobayı tercih ederek hem mutfak hem de ısıtmada kullanabileceğini duyuran İzmir Doğalgaz kampanyanın özellikle ocak kullanımının yoğun olduğu ailelere önemli bir fırsat sunduğunu açıkladı. Bunun yanı sıra doğalgazın sadece ocakta kullanarak kısa sürede dönüşüm maliyeti karşılayabileceklerini de ekledi.

KREDİ DESTEĞİ HAZIR

İzmir Doğalgaz kampanya kapsamında iç tesisat firmalarının tüketiciye sunduğu çeşitli ödeme kanallarına ek olarak Vakıfbank ile anlaşarak kredi imkânı olacağını açıklarken banka şubeleri aracılığıyla tüketicilere 36 aya kadar taksit ve 3 bin liradan başlayarak 10 bin liraya kadar finansman başvuru olanağı da sağladığını duyurdu.

“HER VATANDAŞIMIZ DOĞALGAZA GEÇEBİLECEK”

Ucuz maliyetle doğalgaza geçmek isteyen vatandaşların kurumsal web sitesi aracılığıyla kampanyaya dâhil olan iç tesisat firmalarına ulaşabileceğini belirten Genel Müdür Yetik, “Önünde kutu olup hiç abone olmayan yaklaşık 32 bin binamız bulunuyor. Aynı şekilde binasında gaz olduğu halde yüksek dönüşüm maliyetleri nedeniyle doğalgaza geçemeyen binlerce vatandaşımız mevcut. Soba ya da ocak dönüşümü ile oldukça düşük maliyetlerle isteyen her vatandaşımız ekonomik enerji doğalgaza geçebilecek. Bunun için vatandaşlarımızın kampanyaya dâhil olan firmalarımızla iletişime geçmeleri yeterli olacaktır” dedi.

Kampanyadan faydalanmak isteyen İzmirliler, www.izmirgaz.com.tr adresinden ya da çağrı merkezine ulaşarak detaylı bilgi alabilecekler.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner284