İlk etapta 2,5 km’lik alan asfaltlanacak

Ödemiş’in ve Küçükmenderes havzasının en önemli turistlik mahallelerinden biri olan Birgi Mahallesi İrimağzı mevkiinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Fen işleri müdürlüğü ekipleri tarafından İrimağzı mevkiindeki 5 km’lik alanın ilk etabı olan 2,5 km’lik alanı asfaltlama çalışmaları başladı.

HABER:SÜLEYMAN GÜLEROĞLU

Birgi Mahallesi Muhtarı Mutlu Sulukan, “ Dünya’nın en iyi İncirlerinin yetiştiği Birgi’nin İrimağzı mevkiinde üretim yolunda asfaltlama çalışmaları Bugünden itibaren başlandı. Birgi İrimağzı merkezden İrimağzı mevkii bölgesine kadar yaklaşık 5 km’lik alan asfaltlanacak, bu asfaltlama çalışmalarında emeği geçen başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanım Tunç Soyer, Fen İşleri müdürümüz, İzmir Büyükşehir Koordinatörlüğüne, İlçe başkanımıza, belediye başkanımıza şahsım ve Mahallem adına teşekkür ediyorum”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş,“ Birgi İrimağzı mevkii olarak oradan birçok mahalle yolunun yanı sıra Kiraz Ödemiş karayoluna da bağlanıyor. İlk etapta 5 km’lik yolun ilk 2,5 km’lik alanını sıcak asfalt yapacağız. Bu ilk asfaltlama çalışmalarını 45 gün içerisinde bitirmeyi planlıyoruz. Asfaltlamadan önce ileri ki zamanlarda tekrar bozulmaması ve deforme olmaması adına asfaltlama öncesi zemin güçlendirme çalışması yapacağız. Böylece yolumuz teknik açıdan daha güvenli hale gelecek. Ve vatandaşımız bu yolu daha konforlu bir şekilde kullanacak. Geri kalan 2,5 km’lik alanı da daha sonra gerekli önlemler alındıktan sonra yapacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2021, 15:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214