Hemşire Fatma Tüfenkçi’ye CHP Kadın kolları ziyareti

Geçtiğimiz günlerde boşandığı eski eşi tarafından hunharca bıçaklanarak hayatına kast edilen Hemşire Fatma Tüfenkçi’ye CHP Kadın kolları Sahip çıkarak geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. 

Hemşire Fatma Tüfenkçi’ye CHP Kadın kolları ziyareti

HABER: DİLEK AYVALI

Kadın Kolları başkanı Gülgün Gözeger ve yönetimine ziyarette CHP İlçe Başkanı İsmail Güleç, CHP eski ilçe başkanı ve Kurultay delegesi Hakan Şenoyar, Ana kademe yöneticilerinden bir grup eşlik etti.

Ziyarette mağdur Fatma Tüfenkçi ve annesinin mutlu olduklarını söyleyip bu şiddetin durmasını zaten hayat karşısında büyük mücadele veren kadınların şiddete maruz kalmasının kabul edilebilir bir şey olmadığını ifade ederek ziyaret için CHP örgütüne teşekkür etti.

Ziyaretten sonra Gazetemiz Yetelgüç’e açıklamada bulunan Kadın kolları başkanı Gülgün Gözeger  Açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “İçinde bulunduğumuz Türkiye’de kadına şiddetin dozunun arttığını görüyoruz. Bununla ilgili devletin de bu konuya yeterince duyarlı olmadığı da aşikardır. Bugün içinde bulunduğumuz coğrafyada sevgi eksikliği olması ve ailelerin daha küçük yaşlarda özellikle erkek çocuklarına sevgi aşılamadığı ve ileride büyüyüp  evlenme çağına geldiğinde kadını bir meta gibi gören zihniyete bürünen bireyler yaratılmasına yol açmaktadır. İş böyle olunca psikolojik olarak sevmeyi bilmeyen, sevmenin şeklini bilmeyen  ve kadını baskı unsuru gören bireyler oluşmakta ve bu Onların aile içi şiddetle tanışmasına, aile içindeki çocuklarında uzun yıllar sürecek ve bundan sonraki hayatlarını olumsuz yönde etkileyecek kötü bir döngüye yol açmaktadır. Biz Kadınlar kendi evimize ait sorumluluklarımızı yerine getirirken maalesef bazı erkeklerde bizi kendine ait bir meta olarak görmektedir. Herkes şunu bilmelidir ki kadın ve erkek doğarken aynı bebek kimliğiyle doğar ve her ikisi de bir bireydir. Fiziksel olarak bir cinsin diğer bir cinsten güçlü olması,Onun daha üstün bir insan olduğu anlamına gelmediğini de belirtmek isteriz. Bu dünyada erkeklerin nasıl yaşama hakkı varsa biz kadınlarınki de o kadardır, ne fazla ne bir eksik. Bu yüzden tüm herkesten istediğimiz kadına olan şiddete karşı tek yumruk olmamız gerekmektedir. Bu insanlık onuru için mecburidir. Hiç kimsenin başka hiçbir kimseye kaba kuvvet ve şiddete maruz bırakmaya hakkı yoktur. Tüm milletimiz çocuklarını güzel ve medeni bir şekilde sevmeyi öğretmesini ve sevgi aşılamasını istiyoruz. Birlikte yaşadığımız bu toplumda çağdaş ve medeni bir şekilde yaşamak herkesin hakkıdır. Biz kadınlar artık şiddet istemiyoruz ve bunu yapanları kınıyoruz.
Bir alman atasözü derki; İnsan yalnızca doğru sevdiği zaman kötülük etmez. Ve gerçekten doğru ve saygı gösterici sevgiyle her şey daha güzel olacaktır. Biz CHP Tire Örgütü ve Bu örgütün Kadın kolları olarak Sevginin insan birliğine, Egoizminde yalnızlar götürdüğünü görerek Bu kardeşimize yapılan şiddeti  kınıyor, Bir daha toplumumuzda böyle acıların yaşanmamasını temenni ediyoruz. Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyor esenlikler diliyorum” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 13:29

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234