Eski Milletvekili Türeli, ÖTO’yu ziyaret etti

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, Meclis Başkanı İbrahim Sürav, Yönetim Kurulu Üyesi Şevket Şanlı ve Genel Sekreter Adnan Bengi , 24. Dönem CHP İzmir Milletvekili Sayın Rahmi Aşkın Türeli, CHP İlçe Başkanı Hamdi Halis ve beraberinde gelen heyeti ağırladı.

Eski Milletvekili Türeli, ÖTO’yu ziyaret etti

Gerçekleşen görüşmeyi Ödemiş Ticaret Odası Başkan’ı Rıfat Eriş şu şekilde aktardı, “Tarım ve hayvancılıkta ön planda olan Ödemiş kırsal kalkınma desteklemelerinde çok daha az kabul görmekte. Devlet kanalı ile yapılacak desteklemeler ile üretimin devamlılığını sağlamalı ve üreticimizin daha çok yanında olmalıyız. Aynı zamanda tarım ve hayvancılığı da gelecek yıllarda olumsuz etkileyecek en büyük bölge sorunlarımızdan biri de kuraklıktır. Azalan su kaynakları ile ilgili alınması gereken önlemlerde, çiftçilerimize verilen desteklemelerde akıllı tarımın ve modern sulama sisteminin ön planda ve etkili olması gerekmektedir. Bölgemizde süt üretiminden kaynaklı en çok üretilen ürünlerden biri de peynirdir. Et ve süt ürünlerinin satışı Avrupa Birliği ülkelerine yapılırken bu kanalda ihracat rakamlarımız çok düşük kalmaktadır. Yurtdışı satışlarının azlığı da iç piyasada bu ürünün satışında daralmaya neden olmakta ve stoklarda çok fazla ürün beklemektedir. Yapılan üretimlerin ihracat tarafından da desteklenmesi hem bölge hem de ülke ekonomiz için önemlidir. Ödemiş Ticaret Odası olarak üyelerimizin taleplerini ve çözüm önerilerini yapmış olduğumuz her görüşmede ileterek gereken adımları atıyoruz. Sayın Rahmi Aşkın Türeli’ye ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz” Dedi.

Rahmi Aşkın Türeli de yapılan görüşmeden dolayı memnuniyetini dile getirerek Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş’e teşekkürlerini iletti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214