Enkaz altından sevindiren haber! Eşi ve ailesi büyük mutluluk yaşadı

İzmir’de meydana gelen deprem sonrası enkaz altında 4 çocuğuyla birlikte kalan Seher Perinçek’i kurtarma çalışmalarında ekipler, 23 saat sonra 4 kişiyi sağ olarak kurtardı.

Enkaz altından sevindiren haber! Eşi ve ailesi büyük mutluluk yaşadı
banner267

Merkez üssü İzmir Seferihisar olan 6.6 büyüklüğündeki depremde enkaza dönen Bayraklı ilçesindeki Doğanlar Apartmanından sevindiren haberler geldi. Ege Üniversitesinde öğretim görevlisi olan Seher Perinçek ve 10 yaşındaki ikizleri Elzem, Ezel, 6 yaşındaki Umut ve 3 yaşındaki Elif Perinçek’le ekipler temasa geçti. Ailenin, dairenin salon bölümünde hep birlikte bir arada oldukları öğrenildi. Çalışmalarını hızlandıran ekipler, 23 saat sonra enkaz altından 4 kişiyi sağ olarak kurtardı. Enkaz altından çıkarılanlar, sedyeyle ambulansa alınarak hastaneye götürüldü.

BÜYÜK MUTLULUK YAŞADILAR

Kurtarma çalışması öncesi eşinin sesini duyan Oğuz Perinçek ve ailesi büyük mutluluk yaşadı. Birbirlerine sarılan Perinçek ailesi duygularını paylaştı. Perinçek, “Eşimde çocuklarım da iyi. Abinin biri girmiş çocuklarla da konuşmuş. Babanız da burada demiş. Bir saate kadar inşallah kendilerini çıkaracaklar inşallah” dedi.

'ALLAH ONLARI BİZE BAĞIŞLADI'

Kızından haber alan Bekir Dereli de büyük mutluluk yaşadı. Dereli, “Enkaz altında 5 kişi var. Kızımla birlikte 4 torunum var. Hepsi aynı yerde ve sağlıkları yerinde. Çok mutluyum, çok. Allah onları bize bağışladı. Melek onlar melek! Hamdolsun Allah’ım sana, şükürler olsun. İki dakika önce seslerini duymuşlar. İçeriye girenler çok iyi olduğunu söyledi. Evlatlarıyla bir arada beraberlermiş. İkinci kattalar” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2020, 14:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214