Engelli vatandaşlar zor durumda

Ödemiş’te engelli araç park yeri ve engelli rampalarının özel araçlar tarafından işgal edilmesinin engelli vatandaşları zor durumda bırakıyor.

Engelli vatandaşlar zor durumda
Haber: GAMZE ONAN

Ödemiş’te bazı cadde ve sokaklarda “Engelli Araç Park Yeri” levhası bulunan yerlere herhangi bir engeli bulunmayan vatandaşların araç park etmesi vatandaşlar tarafından büyük tepkilere neden oluyor. “Engelli Araç Park Yeri” levhasına aldırış etmeyen bazı engelsiz vatandaşlar, engelli vatandaşa ayrılan yerleri işgal ediyor. Bu araçlar yüzünden engelliler, araçlarını kendilerine ayrılan noktalara park edemiyor.

Ödemiş Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Serpil Aksoy Baştürk, kendisinin ve engellilerin karşılaştığı bu durum karşısında sık sık sitemlerini dile getiriyor. Özellikle vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya davet eden Serpil Aksoy Baştürk,  “Damdan düşenin halinden damdan düşmeyen anlamaz. Ödemiş’in birçok noktasında engelliler için ayrılmış park yerlerimiz mevcut. Ama ne var ki bu yerler engelsiz vatandaşlarımız tarafından işgal edilmekte.  Geçtiğimiz akşam yine aynı sorunla karşılaştık.  125.Kültür Parkı’nın kapı girişine engelli araç park yeri motosiklet sürücüler i tarafından işgal edilmiş durumdaydı.  Daha öncede karşılaştığımız bu durum için güvenlik görevlilerine şikayette bulunduk. Ancak biz içerden sorumluyuz diye savunmaya geçti. Bu konuyla ilgili öncelikle vatandaşları duyarlı olmaya davet ediyoruz. Ayrıca güvenlikten, trafikten sorumluları da kurallara uymayanlara cezai işlem uygulaması yapmalarını istiyoruz”

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2015, 10:36

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234