Eğitim-İş Tire Temsilciğinin açıklaması

"Türkiye, bütün gücüyle Azerbaycan'ın yanında olmalıdır"

Eğitim-İş Tire Temsilciğinin açıklaması

Dün sabah saatlerinde Azerbaycan-Ermenistan arasında başlayan çatışmalar kısa sürede savaşa dönüştü. Çatışmada onlarca insan ölürken yüzlerce insan yaralandı. Son dakika açıklamalarıyla çatışmaların bütün gece sürdüğü kaydedildi. Azerbaycan bugün kısmı seferberlik ilan ederken Ermeniler Türkiye'ye akıl almaz suçlamalar yöneltti.

Konuyla ilgili olarak Eğitim-İş Tire Temsilciliğinden açıklama yapıldı. Yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi, "Yüce Türk Ulusu'na; Ermenistan yıllardır emperyalist batıyı da yanına alarak Azerbaycan'ın topraklarını işgal etmiştir. 

Uluslararası hukuku yerle bir ederek Azerbaycan‘a saldıran, sivilleri katleden Ermenistan’a verilecek tek yanıt hukuka uygun davranıp misliyle karşılık vermek, işgal ettikleri Karabağ’ı geri almaktır.

Gücümüz misliyle mevcuttur. Türkiye, bütün gücüyle Azerbaycan'ın yanında olmalıdır. Büyük Atatürk'ün dediği gibi; "Azerbaycan'ın sevinci sevincimiz, kederi kederimizdir."

Sömürü ve işgal var ise "ya istiklal ya ölüm" diyenler de vardır; var olmaya da devam edeceklerdir. Zor her oyunu bozar. Azerbaycan’ın yanındayız."

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2020, 12:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234