Dünya Robot Olimpiyatları İzmir Özel Turnuvasından’ Birincilik Ödülü

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Eba İçerik Geliştirme Ekibi ve Bilim Kahramanları Derneği iş birliği ile düzenlenen DÜNYA ROBOT OLİMPİYATLARINA (WORLD ROBOT OLYMPİAD – WRO) Dünya Koleji İlkokul takımı FOREST TEAM ve ortaokul takımı ÇEVRE KORUYUCULARI, dünya iklim krizine çözüm bulmaya yönelik geliştirdikleri projeleri ile katıldı.

Dünya Robot Olimpiyatları İzmir Özel Turnuvasından’ Birincilik Ödülü

Farklı yaş kategorilerinde 140 okulun katıldığı turnuvada Dünya Koleji ilkokul takımı  FOREST TEAM, BİRİNCİLİK ödülü, ortaokul takımı ÇEVRE KORUYUCULARI en iyi proje hazırlayan 10 takım arasında yer aldı.

Dünya Koleji yetkilileri, “Dünya Robot Olimpiyatı’nın (World Robot Olympiad – WRO) amacı, küçük yaşlardan itibaren çocuklarımızın, gençlerimizin robotik, kodlama ve bilimsel projelere yönelik ilgilerini arttırmaktır. WRO ilkokuldan üniversiteye her yaş kategorisinde, dünyanın her yerinde öğrencilerin fikir üretme ve problem çözme gibi yeteneklerini geliştirmek üzere “düşündürücü ve eğitici robot turnuvaları ve aktiviteleri” düzenlemektedir.

Okulumuzdan yarışmaya katılan ilkokullarda “Forest Team” ve ortaokullarda “Çevre Koruyucuları” takımlarımız, proje koçları Hülya Şenol ve Kemal Sarısu’nun rehberliğinde iklim krizlerine neden olan karbondioksit salımı ve ormanlar üzerine projelerini hazırladılar. Projelerini hazırlarken okulumuzda eğitimini aldıkları robotik ve kodlama becerilerini de kullandılar. Hazırladıkları projeleri konunun uzmanları olan yetkililerle görüşme imkânı bulan öğrenciler proje detaylarını paylaşarak fikir alışverişinde bulundular. Bu süreçte bilimsel teknik ve yöntemleri kullanmayı, proje geliştirme ve sunma tekniklerini, çağımızda robotik ve kodlamanın önemini ve konunun uzmanları ile buluşarak fikir alışverişinde bulunabilmeyi küçük yaşlarda öğrenen ve dünyamıza şampiyonluğu getiren öğrencilerimizi ve her aşamada öğrencilerimize rehber olan takım koçlarımız Hülya Şenol ve Kemal Sarısu’yu kutlarız” açıklamasında bulundular.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2021, 23:22

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER