Delikanlı, "Bu bizi üzüyor"

Yerelgüç Gazetesi Haber Müdürü Dilek Ayvalı’nın 12 Haziran 2021’de, “Otoyoldaki yön tabelalarında Tire’nin yok sayılma sorunu ne zaman çözülecek?” diyerek sosyal medyada gündeme taşıdığı konuya Tire Ticaret Odası Başkanı Mehmet Nadir Delikanlı’dan girişimde bulunulacağı konusunda açıklama geldi.

Delikanlı, "Bu bizi üzüyor"
banner267

HABER:DİLEK AYVALI

Tire Ticaret Odası Başkanı Mehmet Nadir Delikanlı, İzmir- Aydın otobanında sapaklardaki yol levhalarında Tire'nin isminin geçmediğini belirtti. Delikanlı, "Tabelalarda Ödemiş ve Torbalı var da Tire niye yok? Gerekçe ne olabilir? Anlamakta güçlük çekiyoruz" diye konuştu.

Bu bizi üzüyor

Tire'nin tarihi, kültürel ve ekonomik değerleriyle en az Ödemiş ve Torbalı kadar Küçükmenderes havzasında bilinen ve tanınan bir ilçe olduğunu hatırlatan Delikanlı, "Tarih, tarım ve turizm değerlerimizin yanı sıra yerli ve yabancı yatırımcıların yer aldığı organize sanayi bölgemiz ile yıllardır ekonomik anlamda öncüyüz. Buna rağmen otobanlardaki tabelalarda ismimizi görememek bizi gerçekten derinden üzüyor" dedi. Delikanlı, "Yetkililerle görüşüp, en kısa sürede tabelalarda ismimizin yer alması için çaba göstereceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2021, 14:42

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214