Cumhuriyet Halk Partisi Tire Teşkilatından 329 kişi istifa etti

Cumhuriyet Halk Partisi Tire Teşkilatından 329 kişi istifa etti

HABER.DİLEK AYVALI

Merhum eski CHP İlçe Başkanı Mustafa Güngör’ün oğlu eski ilçe başkan yardımcısı Ersin Güngör öncülüğünde toplanan Cumhuriyet Halk Partisinden istifa eden grup Muharrem İnce'nin Memleket Hareketinde toplandıklarını açıklayarak bir basın açıklaması yaptı.

İstifa eden grup adına basın açıklamasını İlhan Ersöz yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi, "Gündem yoksulluk, issizlik ve gelecek kaygısı iken, mensubu bulunduğumuz Cumhuriyet Halk Partisi yöneticileri sadece lafta açıklamalar yapmakta, halkın derdine derman olamamaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın "biz parti olarak Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminden gayet memnunuz. Her hafta bir pot kıran, bir gün söylediğini ertesi gün inkar eden, gaf ebesi Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanından da memnunum. Mumla arasak bulamayacağımız bir rakip" sözlerine hiçbir tepki göstermeyen sayın genel başkan ve ekibi maalesef tabanın duyduğu sıkıntıları bile görememektedir. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi mensupları olarak ana muhalefet liderinin bu ve benzeri konularda sessiz kalmasını içimize sindiremiyoruz. Toplumun bölünüp, kendilerine yakın olmayanları ötekileştiren bir yönetimden memnun değiliz. Alternatif çözüm üretemeyen bir muhalefet Türkiye'nin kaderi olamaz. Türkiye sahipsiz değildir. Bizler burada yollarımızı ayırıyoruz. Sayın Muharrem İnce'nin açıklamasında şu sözlere yer verilmişti. "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e kefere diyenleri yönetici yapanlarla yolumu ayırıyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyemeyenlerle yolumu ayırıyorum. Ben askeri değilim, yoldaşıyım diyenlerle yolumu ayırıyorum. Grup başkanvekilliği seçimini bile kaldırıp atamaya getiren bu yönetimle yolumu ayırıyorum. CHP aday yapmayınca başka partiden aday olup bugün CHP'yi yönetenlerle yolumu ayırıyorum. FETÖ'cüleri Sorosçuları koruyanlarla yolumu ayırıyorum".

Geçtiğimiz pazartesi günü memleket hareketi lideri sayın Muharrem İnce'nin yaptığı gerekçeli açıklamalardan dolayı Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi İzmir Tire CHP üyeleri memleket hareketi öncüleri olarak bizler, çok sevdiğimiz, yıllarca emek verdiğimiz partimizden üzülerek ayrılıyoruz. Memleket hareketi öncüleri olarak bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkeleri doğrultusunda ve bu konuda hiç ödün vermeksizin ülkemizin refahı, daha aydınlık yarınlar için milletimizle beraber memleket hareketinde toplanıyoruz. Tüm vatanseverleri bu hareketin içinde görmek istiyoruz."

İstifa eden grubun içinde CHP Eski İlçe Başkanlarından Şenol Uçar, eski il genel meclis üyesi Hüseyin Güngör, Eski Yönetim Kurulu Üyelerinden Arzu Başargan, Eski CHP Yöneticilerinden Ahmet Derman da yer aldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214