Cumhur İttifakı Şehitler Anısına Yürüdü

Tire’de Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıl dönümü nedeniyle şehitlerin anısına Cumhur İttifakı tarafından gençlik yürüyüşü düzenlendi.

Cumhur İttifakı Şehitler Anısına Yürüdü
banner267

HABER: DİLEK AYVALI

Cumhur İttifakı AK Parti Tire Belediye Başkan Adayı’nın çağrısı ile düzenlenen Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıl dönümü ve şehitleri anma yürüyüşü, Şehitler Parkı önünden başladı.

Burada toplanan kalabalık Çanakkale Türküsü eşliğinde Cumhuriyet Meydan’ındaki Atatürk Anıtına yürüdü.

Atatürk Anıtı önünde yürüyüşünü tamamlayan kalabalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı söyledi. Daha sonra Cumhur İttifakı AK Parti Tire Belediye Başkan Adayı bildiri okudu.

İçelli şunları kaydetti, “Bedrin aslanlarının kükrediği yerdir Çanakkale. Hak ile batılın var ile yok olmanın mücadelesidir Çanakkale. Kınalı kuzuların gül bahçesine girercesine şehadete atıldığı yerdir Çanakkale. Miras bırakılan bu toprakların ellerinde ay yıldızlarla gönüllerinde imanla geleceğe yürüyen gençler bugün de içeri de ve dışarı da milletimize her türlü oyunlar oynayanlarla karşı karşıyayız. Bir olmanın birlik olmanın, yeniden Çanakkale ruhuna sahip olmanın vaktidir. Çok şanslısıyız, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kazanılmış zaferlerimiz ve vatanımız var.”

Meydanda toplanan kalabalığa hoşaf ikram edildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 20:39

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214