Çobanoğlu; 'Hastanemizde koronavirüs vakası yok'

Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, vatandaşları maske takılması, sosyal mesafeye ve el temizliğine dikkat edilmesi konusunda uyardı.

Çobanoğlu; 'Hastanemizde koronavirüs vakası yok'

Kaymakam Çobanoğlu, Türkiye'de son günlerde vaka sayılarının artmasıyla birlikte, vatandaşlara bazı uyarılarda bulundu.

Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu Büyüktire Gazetesine yapmış olduğu açıklamada şunları ifade etti, “Ülkemizde son 3-4 gün içinde vaka sayılarındaki artış bariz bir şekilde görünüyor, gözlemlediğimiz kadarıyla vatandaşlarımız tedbiri biraz elden bıraktı. Normalleşme dönemiyle birlikte bir rahatlık içine girdik.”    

Şu anda pandemi dolayısıyla Tire Devlet Hastanesinde hiçbir hastanın olmadığının altını çizen Çobanoğlu: "İlçemiz şuanda temiz durumda, fakat Türkiye genelinde vaka oranlarının yükselişi beni tedirgin ediyor, virüsü şuanda atlatmış değiliz, uygulanan önlemler sayesinde oranlar git gide düşüş göstermişti, ama şuanda maske kullanımı ve sosyal mesafeye verilen önem azaldı, böyle giderse yine başa döneceğiz. Özellikle kalabalık ortamlarda örneğin; cenaze törenleri, giyim mağazaları ve kafeteryalarda Maske takmaya, sosyal mesafeye ve el temizliğine dikkat edelim. Tüm kurallara hassasiyetle uyarak, bu dönemi de, inşallah hep birlikte aşacağız. Sabrınız ve dikkatiniz için teşekkür ederiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2020, 15:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner257

banner227

banner234