CHP, ADD ve ÇYDD’DEN ORTAK 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, CHP Ödemiş İlçe Örgütü ADD Ödemiş Şubesi, ÇYDD Ödemiş Şubesi tarafından  Ödemiş Hükümet Meydanında basın açıklaması yapılarak anıta çelenk sunuldu.

CHP, ADD ve ÇYDD’DEN ORTAK 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI
banner267

Haber: Faruk Çark

Buradaki törende ilk olarak bir dakikalık  saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, ADD Ödemiş Şube Başkanı Gürçay Işık, Ödemiş ÇYDD Başkanı Ümran Ateş tarafından çelenklerin Ata’nın huzuruna konulması ile proğram devam etti.

GÜNÜN  ANLAM VE ÖNEMİNİ ANLATAN KONUŞMA

CHP Ödemiş İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Gacar konuşmasında “ Bugün burada Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve ‘’En büyük eserim‘’ dediği Cumhuriyetimizin 97. Yıllını kutluyoruz.  Atamızın kurduğu Cumhuriyet demek: Bir milleti yoktan var etmek demektir. Gelibolu-, Sakarya, Maraş, Dumlupınar demektir. ‘’ Söz konusu vatansa gerisi teferruattır.’’ Demektir.Anadolu’nun bağrında yatan yüz binlerce kahramanın bize armağanıdır ‘’ Cumhuriyet’’ Cumhuriyet özgürlüğümüzdür bugün özgürlüğümüze sahip çıkmalıyız.Atamızın kurduğu cumhuriyetti yaşatmalıyız Cumhuriyet Halk Partisi de bunun ön büyük teminatı vegüvencesidir.Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet de; Ümmetten millet… Kuldan yurttaş yaratılmıştır. Yani’’ egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.’’ Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyette : Devletin yönetimi sarayların, kişilerin, ailelerin, eline bırakılamaz… Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyette: Millet egemenliği, laiklik, meclis üstünlüğü, hukukun üstlüğü ESASTIR. Herkes bilsin ki, yüzüncü yılında da burada bu bayramı kutluyor olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk canlarının bu toprak için feda etmiş bütün şehitlerimizi rahmetle ve milletle anıyoruz. Mekânları cennet olsun.  Unutmayalım ki ‘’ Cumhuriyetsiz bir toplum yarınsız bir gündür.’’   Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun….”dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2020, 16:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214